Specialistai išsiaiškino, kad teigiamas efektas nuo periodinio badavimo pasireiškia nepriklausomai nuo mitybos produktų, kurie yra vartojami ir taikomų dietų.
Mokslininkai ištyrė 292 laboratorines peles, kurios buvo paskirstytos į dvi grupes. Pusei graužikų paskyrė dietą su daug baltymų ir maistinių skaidulų. Tuo pačiu gyvūnai vartojo mažiau cukraus ir riebalų turinčių produktų.
Po to peles paskirstė į dar kelias grupes: trečdalis jų galėjo visą parą neribotai valgyti, antroji grupė vartojo 30 proc. kalorijų mažiau, likę graužikai maitinosi tik sykį per dieną, tačiau jų mitybos kaloringumas buvo išlaikytas pirmosios grupės lygyje.
Ilgesni tarpai tarp valgymų – geresnė sveikata
Antrosios ir trečiosios grupės atvejais gyvūnams dėl greito maisto porcijų suvartojimo išaugdavo laiko tarpai tarp maitinimosi. Šiose pelėse pastebėta bendra organizmo būklės gerėjimo tendencija, tai teigiamai atsiliepė į jų ilgaamžiškumą.
„Kasdienio badavimo laiko didinimas, tuo pačiu išlaikant kaloriškumą ir nepriklausomai nuo dietos tipo, parodė bendrų patinų sveikatos rodiklių gerėjimą ir ilgaamžiškumą. Tikėtina, šis ištęstas badavimo periodas kiekvieną dieną leidžia atstatyti ir išsaugoti mechanizmus, kurių nebūtų nuolat vartojant maistą,“ – aiškino tyrimui vadovavęs JAV nacionalinio senėjimo problemų instituto daktaras Rafaelis de Cabo.
Tyrėjai pažymi, kad pelių medžiagų apykaita yra panaši į žmonių, todėl jų išvados gali būti taikoma ir žmonėms. Mokslininkai tikisi, kad jų darbų rezultatai padė žmonėms apsispręsti palaikyti sveiką kūno masę ir sumažinti kai kurias rizikas. Gauti duomenys bus panaudoti tolimesniuose tyrimuose.