• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kažkada pagrindiniai kompiuteriniai žaidimai buvo ekrane gainiojami broliai Mario, šaudyklės ar šachmatai, kiek vėliau atsirado žaidimų pultai ir trimačių erdvių imitacija.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau „Microsoft Research“ teigia, kad dar vienas proveržis gali įvykti, jei pasiteisins nauja koncepcija, pavadinta „RoomAlive“ (atgijęs kambarys), kurio prototipą ji kuria. Ši sistema leis žaidimų aikštele paversti ištisus kambarius, atrodančius ne prasčiau kaip scenos iš fantastinių filmų.

REKLAMA

Paskelbtame straipsnyje „RoomAlive: Magical Experiences Enabled by Scalable, Adaptive Projector-Camera Units“ (Atgijęs kambarys: magiška patirtis, sukurta išplečiamų ir adaptyvų projektorių“.

Sistemos kūrėjai pažymėjo, kad žaidimų pasaulis yra vis dar ryškiai atskirtas nuo mūsų realaus pasaulio: nors mes galime jaustis įtraukti į žaidimą, tačiau pats žaidimas vis dar nevyksta mūsų realybėje. „Atgijęs kambarys“ tai gali pakeisti.

REKLAMA
REKLAMA

Ši sistema leidžia sudaryti kambario žemėlapį, kuriame dinamiškai ir interaktyviai projektuojami įvairiausi vaizdai. Žaidėjai gali juos liesti, šaudyti, kitaip valdyti, ir tiek vaizdai, tiek ir jų aplinka kinta, atsižvelgiant į žaidėjų veiksmus ir vaizdus valdančios programos komandas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaizdai projektuojami viena ar keliomis specialiomis kameromis, sudarytomis iš plačiakampio spalvoto vaizdo projektoriaus, infraraudonųjų spindulių kameros ir infraraudonųjų spindulių spinduolio bei jas valdančio kompiuterio.

Vienos kameros pakanka žaidimų aikštele paversti vieną kambario sieną, o kelių – visą kambario erdvę.

REKLAMA

Žaidėjai gali objektus valdyti judesiais, tačiau „RoomAlive“ taip pat gali būti naudojami ir tradiciniai žaidimų valdikliai, pavyzdžiui, Xbox bevielė konsolė.

Vaizdai yra valdomi realiame laike ir dinamiškai prisitaiko prie kambario spalvų ir paviršių, ant kurių projektuojami, geometrinės formos.

REKLAMA

„Microsoft Research“ pademonstravo ir keletą tokių žaidimų: kambarį transformavimo į gamyklos cechą, jo viduryje sukūrė tekančią upę su į ją krentančiais lietaus lašais, pripildė virtualių būtybių, kurias galima šaudyti. Kūrėjų teigimu, „RoomAlive“ leis bet kokią patalpą paversti į interaktyvią žaidimų erdvę. Tiesa, ar pasirodys komercinė versija, kada tai gali įvykti, ar ji taps populiaria, kol kas neaišku.

Kita vertus, tokia sistema tiktų ne tik žaidimams, bet ir mokymuisi ar karių treniruotėms.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų