Aplink Mėnulį skriejantis NASA zondas „Lunar Reconnaissance Orbiter“ (LCROSS) atliko savo instrumentų kalibravimo procedūrą. Jos metu jis įvairiuose elektromagnetinių bangų diapazonuose nufotografavo Žemę, pranešė NASA.
LCROSS atlikti tyrimai „atskleidė“, kad mūsų planetoje egzistuoja gyvybės galimybę patvirtinančios molekulės. Fotografuojant Žemę ultravioletinių ir kitų spindulių diapazonuose buvo gauti spektrai, kuriuose gerai matomi metano, vandens, deguonies, anglies dvideginio ir kitų „biožymeklių“ pėdsakai. Mokslininkai tokius junginius laiko galimos gyvybės kitos planetose ženklu.
LCROSS perduoti gyvybės Žemėje „įrodymai“. NASA iliustr.
NASA Mėnulio palydovas Žemę fotografavo siekiant išbandyti įvairius LCROSS kamerų ekspozicijos parametrus. Be to, šios programos inžinieriai norėjo įsitikinti, kad jos teisingai sufokusuotos ir tiksliai nustatyti veikimo diapazonai.
LCROSS kartu su kitu Mėnulį tiriančiu LRO („Lunar Reconnaissance Orbiter“) zondu buvo paleistas liepos 19 d. Šių metų spalį LCROSS nukreips į Mėnulio paviršių paskutinę raketos nešėjos pakopą ir susidūrimo metu fotografuos nuolaužų debesį siekdamas nustatyti cheminę jų sudėtį.