• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos universitetai – be jaunųjų mokslininkų

Akademinės bendruomenės atstovai apgailestauja, kad Lietuvos universitetai tampant diplomų „kalvėmis“, o vietos tikrai mokslinei veiklai ten lieka vis mažiau.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) prezidentė Indrė Vareikytė teigia, kad studentai nelinkę dalyvauti mokslinių draugijų veikloje.

REKLAMA

„Dauguma draugijų sukurtos tik formaliai, o realiai veikia tik keliuose šalies universitetuose. Be to, joms priklauso tik 0,5 proc. universitetų studentų“, - spaudos konferencijoje pirmadienį kalbėjo I.Vareikytė.

Lietuvoje yra daugiau kaip 20 universitetų, tačiau studentų mokslinės draugijos, pasak jos, veikia tik keliuose iš jų - Vilniaus, Kauno medicinos universitete, Mykolo Romerio, Vytauto Didžiojo universitetuose, Lietuvos kūno kultūros akademijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Tokia situacija, anot I.Vareikytės, parodo, jog universitetai iš esmės neatlieka savo misijos - populiarinti mokslinės veiklos veiklos idėjas, skatinti mokslinius tyrimus. Paskatų dalyvauti moksliniame gyvenime pasigenda ir patys studentai.

Lietuvos Jaunųjų mokslininkų sąjungos pirmininkas Tomas Žalandauskas teigia, kad šaliai aktuali ir mokslinės lyderystės problema, nes „mokslinių tyrimų finansavimo lygis žemas, o aukšto lygio mokslininkų, kurie būtų patrauklūs studentams, nėra daug“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos mokslo tarybos nario Gintaro Valinčiaus teigia, kad ekonomikos sėkmę vis labiau lemia aukštos kvalifikacijos specialistai, gebantys ne tik įsisavinti technologines žinias, bet ir jas kurti: „daugelis  valstybių tampa priklausomos nuo importuojamo intelektualinio potencialo, tačiau Lietuva nėra patraukli jauniesiems mokslininkams“ .

REKLAMA

Pasak jo, universitetų studentų mokslinės draugijos galėtų būti terpė idėjų keitimuisi, leistų užmegzti ryšius, ugdyti jaunuosius mokslininkus ir taip stiprinti šalies mokslinį potencialą.

Kaip pastebėjo I.Vareikytė, egzistuojančių problemų nesprendžia ir rengiama mokslo ir studijų reforma.

„Nematome priemonių, kurios ragintų universitetus keisti savo misiją, skatintų studentų mokslinę veiklą“, - sakė I.Vareikytė.

Problema yra i ir mokslinių draugijų finansavimas, nes joms dėl lėšų reikia konkuruoti su kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų