Mobiliąsias programėles kurianti Lietuvos bendrovė „Lemon Labs“ pranešė ruošianti programą „Beacon Lab“, kuris mobiliųjų vartotojų vietai nustatyti uždarose patalpose naudos pasaulyje sparčiai populiarėjančią technologiją „Beacon“, kuri veikia „Bluetooth low energy“ („Bluetooth LE“) ryšio pagrindu.
Pirminė produkto versija klientams bus pasiūlyta antrame šių metų ketvirtyje, sakoma bendrovės pranešime.
„Bluetooth LE“ technologija įdomi tuo, kad išdėliojus keletą „Bluetooth“ signalo imtuvų erdvėje, technologija leidžia keliasdešimties centimetrų tikslumu nustatyti vartotojo buvimo vietą ir bendrauti su juo“, – sakė „Lemon Labs“ vadovas Tomas Dirvonskas.
Dėl tokio tikslumo, pasak bendrovės atstovų, atsiveria didelės galimybės - galima sukurti programėles, kurių paslaugos, paremtos navigacija, nepraras funkcionalumo tik įžengus į prekybos centrą ar oro uostą, nes programa, paremta „Beacon“ technologija, matys, kur tiksliai vaikšto vartotojas.
„Užsukote į pieno produktų skyrių - gausite specialių pasiūlymą sūriui kartu su receptu. Įvedėte savo skrydžio numerį – programėlė jums pasako kiek minučių užtruksite ir kaip greičiausiai nukeliausite iki reikiamų vartų. Praėjote pro kavos parduotuvėlę – gausite kvietimą nusipirkti kavos su 30 proc. nuolaida per artimiausią pusvalandį. Vartotojui teikiamų personalizuotų pasiūlymų kiekį gali riboti nebent fantazija“, – sakė T. Dirvonskas.
„Lemon Labs“ praneša su dar kuriama programa jauniesiems inovatoriams skirtame konkurse „Hello Tomorrow“ nurungusi beveik 1,2 tūkst. dalyvių iš viso pasaulio ir patekusi tarp 25 geriausių sprendimų pasaulyje. Konkurso finalas įvyks balandžio 18 dieną Paryžiuje. Kaip veikia „Beacon“ technologija, „Lemon Labs“ lietuviams tikisi parodyti jau už poros mėnesių konferencijoje „Login“.