Iš kur atsirado vanduo Žemėje?
Nors netyla diskusijos, kad vanduo mūsų planetą pasiekė kur kas vėliau nei ji susikūrė, visgi nauji moksliniai tyrimai priverčia atsukti laikrodį atgal ir iš naujo svarstyti vandens kilmę ne tik Žemėje, bet ir visoje Saulės sistemoje.
Senosios mokyklos atstovai teigė, kad planetos iš pradžių buvo sausos, o tik po to dėl aukštos energijos ir stiprių procesų, veikiančių planetos paviršių, vanduo atkeliavo kometomis ar asteroidais, sudarytais iš dujų ir ledo.
Vanduo buvo visada
Vanduo Žemėje buvo visada, o ne po kurio laiko atkeliavo kitų Saulės sistemos kūnų pagalba. Taip pasakytų daugelis naujos studijos apie vandens atsiradimą autorių.
Remiantis naujaisiais tyrimais, kurie atlikti bendradarbiaujant su NASA, vanduo žemėje atsirado greičiausiai tuo pačiu metu kaip ir uolos. Taigi mūsų planeta susiformavo turėdama šlapią paviršių.
Žinoma, mokslininkai svarsto, kad ir gyvybė Žemėje galėjo atsirasti kur kas anksčiau. Taip pat akivaizdu, kad ir kitos planetos galėjo turėti vandens telkinius, vystytis ir gyvuoti su tam tikrais organizmais, kol tų planetų paviršius netapo toks atšiaurus ir nepriimtinas gyventi ar išlikti, koks yra dabar.