Bendradarbiaudama su Japonijos technologijų milžine „Sony“, Lietuvos telekomunikacijų bendrove „Omnitel“ ir UAB „AppCamp“, Klaipėdos valstybinė kolegija (KVK) Technologijų fakultete atidarė Mobiliųjų aplikacijų laboratoriją.
Tai jau trečioji tokia laboratorija Lietuvoje, kur, padedant verslo ir akademinės bendruomenės atstovams, studentams sukuriamos visos galimybės kurti konkurencingas mobiliąsias aplikacijas, sakoma „Omnitel“ pranešime.
Burtis į komandas, kurios kurs mobiliąsias aplikacijas, bus kviečiami programuotojai, rinkodaros ekspertai, dizaineriai bei mentoriai iš įvairių verslo organizacijų. Tikimasi, kad, susibūrus stiprioms komandoms, per metus bus sukurta iki 10 konkurencingų mobiliųjų aplikacijų, kurias parsisiųs daugiau nei milijonas išmaniųjų telefonų naudotojų.
„Klaipėdos valstybinė kolegija rengia auštojo mokslo išsilavinimą turinčius praktikus, todėl studentams ypač svarbu čia turėti sąlygas, kurios būti kuo panašesnės į jų būsimą darbo vietą. Studentams ši laboratorija taps erdvė, kur jie galės realizuoti savo teorines žinias, išmokti spręsti iškilusias problemas, ieškoti bet gauti tinkamus atsakymus“, – sakė KVK direktorius Valerijus Kuznecovas.
Laboratorijoje studentai galės naudotis naujausiais mobiliaisiais įrenginiais bei asmeniniais kompiuteriais, kuriais pasirūpins Japonijos bendrovė „Sony“ ir telekomunikacijų kompanija „Omnitel“. Šios kompanijos taip pat suteiks studentams pagalbą išleidžiant mobiliąsias aplikacijas į apyvartą praktiniam naudojimui, sakoma pranešime.
Laboratorijoje dirbantiems studentams idėjų generavimo, mentoriavimo bei strategijų kūrimo klausimas talkins bendrovės „AppCamp“ komanda. „AppCamp“ vadovo Tomo Martūno teigimu, tokio tipo laboratorijos įsteigimą galima vadinti Lietuvos pažangos strategijos „Lietuva 2030“ įgyvendinimu.
Pirmoji Mobiliųjų aplikacijų laboratorija buvo atidaryta spalio mėnesį Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete. Lapkritį analogiška laboratorija įkurta Kauno technologijos universitete. Skelbiama, kad ateityje tokių laboratorijų kūrimą planuojamą plėsti ne tik Lietuvos aukštosiose mokyklose, bet ir kitose užsienio šalyse.