• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šansai, kad darbdavys bent kartą ieškojo jūsų pavardės „Google“ sistemoje – milžiniški. Neoficialiai teigiama, kad ieškant informacijos apie žmones, 9 iš 10 atvejų įvedami įžymybių vardai, o 1 atveju ieškoma informacijos apie paprastus žmones. Tokius, kaip jūs.

REKLAMA
REKLAMA

Štai keletas žingsnių, kuriais eidami galite pasigerinti reputaciją internete.

„Pagūglinkite“ savo vardą

Pripažinkite, tai esate daręs ir anksčiau. Visų pirma įsitikinkite, kad atsijungėte nuo savo „Google“ paskyros, tokiu būdu būsite tikras, kad atvaizduojami rezultatai yra tokie, kokius mato ir kiti žmonės. Įsivaizduokite, kad pirmasis rezultatų puslapis – jūsų gyvenimo aprašymas internete.

REKLAMA

Tyrimais įrodyta, kad 90 proc. paspaudimų ant nuorodų atliekama būtent pirmąjame paieškos puslapyje. Jei pirmajame puslapyje atvaizduojamos nuorodos į jūsų profilius tokiuose tinklalapiuose kaip „Facebook“, „LinkedIn“ ir pan., tai dar nieko blogo. Darbdaviui galite sudaryti įspūdį, kad esate socialiai aktyvus ir komunikabilus asmuo. Jei pirmieji rezultatai nukreipia į dienraščių kriminalų skyrelius – pats laikas susirūpinti savo reputacija internete. Net jei tose nuorodose rašoma apie jūsų bendravardį, jums reikėtų imtis veiksmų. Darbdaviui juk nepasakysite, kad ne jūs pavogėte kaimyno vištas, kai jis tai perskaitys naujienų portale ir jūsų CV tiesiog išmes į šiukšliadėžę.

REKLAMA
REKLAMA

Įsigykite savo vardą

Kai kompanijos kuria SEO strategijas, pirmiausa jie pasistengia, kad įvedus jų pavadinimą visi pirmajame paieškos puslapyje esantys rezultatai vestų į tik teigiamą informaciją apie juos pateikiančius tinklalapius.

Kaip jau minėjome, nuorodos į profilius socialiniuose tinkluose nėra blogai. Tad pasistenkite, kad „Facebook“, „LinkedIn“ ir kituose tinklalapiuose nuorodus į jūsų profilius būtų su vardu ir pavarde. Šiuose socialiniuose tinkluose jau senai siūloma funkcija pasikeisti profilio nuorodą. Žinoma, derėtų pamąstyti ir apie tai, kokia informacija pateikiama šiuose profiliuose. Jei mėgstate dalytis nuotraukomis iš vakarėlių, verčiau pasistenkite, kad jas matytų tik jūsų draugai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dažniausiai tokie „Google“ produktai kaip „YouTube“, „Picasa“ ar „Google+“ atvaizduojami pirmąjame paieškos rezultatų lange, tad jei internete randate krūvas neigiamo turinio nuorodų apie jus, užsiregistruokite šiuose tinkluose savo vardu ir pavarde. Bent dalį neigiamų nuorodų paieškoje jie nustums gylyn.

REKLAMA

Blokuokite tai, kas jūsų reputacijai daro neigiamą įtaką

Dauguma socialinių tinklalapių turi tokias funkcijas, kad juos galima pasirinkti kam ir kokia informacija bus atvaizduojama apie jus draugams ir nepažįstamiems žmonėms. Netingėkite pasiknaisioti po nustatymus, juk tai gali turėti įtakos jūsų karjerai. Geriausia visuose tinklalapiuose nustatyti, kad jūsų publikuojamą informaciją matytų tik draugų sąraše esantys asmenys. Tokiu atveju nepažįstamieji turėtų matyti tik kontaktinius duomenis.

REKLAMA

Geriausia gynyba – puolimas

Geriausia gynyba – puolimas. Todėl ne ginkitės nuo neigiamo turinio „Google“ paieškos sistemoje, o atakuokite ją teigiamu turiniu. Tarkime, kad radote straipsnį, kuriame apie jus atsiliepiama itin gerai. Tokiu atveju pasistenkite juo pasidalyti keliuose diskusijų forumuose ir kitose interneto erdvėse, kuriose galima nemokamai ir nedraudžiamai publikuoti nuorodas. Taip tą straipsnį daugiau kartų aplankys „Google“ vorai ir jis paieškos rezultatuose pakils į pirmąsias pozicijas.

Taip pat, jei gebate sklandžiai dėstyti mintis raštu ir esate savo srities specialistas – nusipirkite domeno vardą su savo vardu ir pavarde bei pradėkite rašyti tinklaraštį. Jei bandysite įsidarbinti pagal specialybę, dardavį tikrai sužavėsite, kad atvirai dalijatės savo idėjomis ir sklandžiai jas gebate išdėstyti.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų