Pietų Korėjos mokslininkai pranešė pirmą kartą sėkmingai nuskaitę tigro genomo seką. Šis tyrimas buvo vykdomas pagal „Tiger Genome“ programą, kurios tikslas – padėti išsaugoti nykstančias didžiųjų kačių pošeimio rūšis.
Pranešama, kad Jong Bhako vadovaujama Asmeninės genomikos instituto Suvone (P. Korėja) mokslininkų grupė iššifravo amūrinio tigro genomą ir palygino jį su Bengalijos tigro, Afrikos liūto, baltojo Afrikos liūto ir snieginio leopardo genomais. Toks palyginimas leido nustatyti bendrus šių giminingų, tačiau skirtingų didžiųjų kačių pošeimio rūšių genetinius požymius.
Pasak tyrimo autorių, tarp jų yra bendri genai, atsakingi už itin didelę raumenų jėgą (tigras gali vilkti iki 500 kg svorį) ir gebėjimą išgyventi mintant vien tik mėsa. Genomo tyrimas atskleidė skirtingus kailio spalvos ir struktūros variantus: pavyzdžiui, snieginis leopardas (irbis) gali gyventi šaltame aukštikalnių klimate.
Deja, nesiėmus ypatingų priemonių tigrams saugoti jie netrukus išnyks laukinėje gamtoje ir liks gyventi tik nelaisvėje, teigia P. Korėjos zoologai. Iš 9 tigrų porūšių 4 jau išnykę dar praėjusiame amžiuje. Šiuo metu pasaulinė tigrų populiacija siekia vos 3050 - 3950 gyvūnų. Tai itin mažas skaičius, tigrų kasmet vis mažėja, o jų nykimas labiausiai siejamas su ūkine žmonių veikla.
Rusijoje vykdoma sibirinio (amūrinio) tigro apsaugos programa padeda išlaikyti daugmaž stabilią apie 500 tigrų populiaciją, tačiau dėl miškų kirtimo ir maisto išteklių mažėjimo jų išnykimo pavojus išlieka aktualus ir šioje šalyje.