Bendrovė „Boeing“ ir JAV karinės oro pajėgos sėkmingai išbandė sparnuotąją raketą CHAMP – naują elektroninį ginklą, be jokios žalos žmonėms ir pastatams naikinančią elektroninę įrangą ir elektros prietaisus.
CHAMP raketoje įrengtas galingas mikrobangų generatorius, kurio skleidžiami didelės energijos impulsai tiesiogine to žodžio prasme „sudegina“ elektronikos mikroschemas raketai skriejant pro numatytus taikinius. CHAMP (Counter-electronics High-powered Advanced Missile Project) sparnuotosios raketos yra tokios efektyvos, kad vieną dieną gali pakeisti šiuolaikinio karo pobūdį išvesdamos iš rikiuotės radarus, elektroninio sekimo sistemas, ginklų nutaikymo įrangą, elektroninio bei radijo ryšio tinklus ir kitą elektros energiją naudojančią karinę techniką nedarydamos perteklinės ar net visai jokios žalos žmonėms ir pastatams, sakoma „Boeing“ pranešime.
Po CHAMP raketų atakos, kuri vykdoma joms tiesiog praskrendant virš ar šalia numatytų taikinių, atitinkama vietovė tarsi nubloškiama į akmens amžių, nes joje neveiks jokie elektros energiją naudojantys prietaisai.
Pranešama, kad spalio 16 dieną Jutos valstijos vakaruose esančioje dykumoje JAV karinės oro pajėgos, „Boeing“ padalinys „Boeing Phantom Works“ ir mikrobangų generatorius gaminanti bendrovė „Raytheon Ktech“ atliko pirmąjį CHAMP raketos bandymą. Priartėjusi prie pirmojo taikinio – dviaukščio pastato su veikiančiais įvairiais elektroniniais įrenginiais, tarp jų ir kompiuteriais – ji atakavo jį galingu mikrobangų impulsu. Po akimirkos pastato langai aptemo, nes nustojo veikusi apšvietimo sistema. Vėliau paaiškėjo, kad buvo sugadinti visi pastate buvę elektros ir elektronikos prietaisai. Išsijungė ir netoliese buvusios TV kameros, kurios tiesiogiai transliavo vaizdą iš įvykio vietos į poligono konferencijų salę, kurioje buvo susirinkę bandymo stebėtojai.
Pasak „Boeing Phantom Works“ CHAMP programos vadovo Keitho Colemano, ši technologija pradeda naują šiuolaikinių ginklų erą. „Netolimoje ateityje ji gali būti naudojama tam, kad paverstų priešo elektronikos ir duomenų sistemas neveiksniomis dar prieš tai, kai į operacijos vietą atvyks mūsų aviacija ar priešakinės sausumos pajėgos“, - sakė jis.
Bandymą stebėję JAV kariuomenės atstovai pabrėžė, kad jau šiandien egzistuoja rimtas nemirtino poveikio ginklų poreikis. Skelbiama, kad šiuo metu specialistai nagrinėja bandymo metu gautus telemetrijos duomenis ir kitą informaciją. Šiame vaizdo siužete galima pamatyti projekto pristatymą.