Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Šiuo metu amerikiečiai intensyviai peržiūri savo kosmines programas. Ryškėja didelis neatitikimas tarp amerikiečių superdidelių ambicijų ir galimybių (krizė net ir Amerikoje būna).Amerikiečiai nori nuskristi į Marsą, bet šiuo metu jie neturi pinigų net pilotuojamiems skrydžiams į Mėnulį.
Kitas dalykas, vis labiau ryškėja nesutarimai tarp JAV- vienoje pusėje ir ES ir Rusijos - kitoje pusėje kaip ateityje reikėtų vystyti pilotuojamas kosmines programas. Konkrečiau, ES ir Rusija nori eksploatuoti TKS kuo ilgiau, o JAV nori ją uždaryti jau 2015 metais.
JAV nori nuskristi į Marsą- pakankamai greitai, kad pasiekti politinių tikslų panašiai taip kaip nutiko 1969 metais. Bet tą JAV nori pasiekti pakankamai pigiai - kadangi dabar krizė ir trūksta babkių. Taip pat JAV nelinkusi plačiai bendradarbiauti su kitomis šalimis vystydama sekančios kartos pilotuojamus kosminius laivus ("Orion" projektas). Turbūt, taip yra dėlto kad užsibrėžtas politinis tikslas yra - parodyti ir išryškinti JAV technologinį pranašumą prieš kitas šalis. Taigi, užsibrėžtas politinis tikslas apsprendžia praktinių veiksmų pobūdį.
Bet iš kitos pusės, ES ir Rusija taip pat yra "nepėsčios" kosminėse programose, tačiau šios šalys dėl ateities pilotuojamų kosminių skrydžių akcentuoja kitus dalykus negu JAV: platus ir glaudus tarptautinis bendradarbiavimas kuriant ir eksploatuojant naują kosminę techniką- kadangi ji brangi, geriau lėtesni bet užtikrinti žingsniai, pasižymintys nuoseklumu ir sistematiškumu kosmoso įsisavinime. Praktiškai tai reiškia, kad ES ir Rusijos prioritetas šiuo metu yra TKS. O toliau, gautos patirties eksploatuojant TKS pagrindu, ES ir Rusija maždaug apie 2025 m. planuoja LEO (Low Earth Orbit) orbitoje pradėti statyti Tarptautinį Kosminį Uostą-Statyklą, kur būtų iš Žemės atgabentų ruošinių statomi ir išbandomi dideli kosminiai laivai pilotuojamiems skrydžiams į Mėnulį, asteroidus, kometas ir Marsą.
Nėra abejonių, kad šie planai yra realūs, Žmogus gali pasiekti l.daug kuomet jam netrukdo biurokratija. O kuomet biurokratija trukdo, tuomet net elementarūs dalykai Žmogui yra nepasiekiami.
"po 2020 metų" bus 4029 metai
jei keli papildomi Bin Ladeno ieškojimai įvyks , Marso tikrai nepasieks, per brangus malonumas kariaut ir užsiimt kosmoso tyrinėjimais
nesuprantu kodel negali paimti ir padaryti taip kad visas pasaulis bendradarbiautu ir visi kartu zimiai greiciau pasiektume ta marsa ir nebutu jokiu financiniu bedu. juk daugiau protu gali ismastyti daugiau
Karas Irake kiekviena menesi Amerikai kainuoja apie 12 milijardu $. Su tokiais pinigais i Marsa galima ne tik nuskristi, bet ir miesteli kolonistams jame pastatyti. O kur dar Afganistanas :-)
Na ka kalbant apie tokius dalykus tai vietoj 400-600 mlrd doleriu skirtu karo pramonei skirtu technologiju tobulinimui kurios padetu pastatyti erdvelaivius gana pigiai eksplotuojamus galbut net isgavinet resusrsus is kitu planetu..Bet cia yra sikanciu ir neracionaliai mastanciu kurie mano ,kad 3mrld papildomos paramos nasa yra daug..Ar siaip galvoja kaip savo pilva pasotinti ir pasidauginti ne daugiau??
mano galva geriau saldainių vaikams pripirkti..
Blt kai pagalvoji, nieko zmonija nezino apie tolimesne kosmoso aplinka, ar kosmoso pradzia ir pabaiga, kuriu gal net nera. kas ta musu planeta kosmoso platybese? gal tik taskas, o gal net ir to nera.
pz... tai iseina, kad su siuo skrydziu zmones nuskris iki marso, bet ju neislaipins ir visa tai vien del krizes? bullshit
fantastinės svajonės atitaukti žmones nuo rūpesčių
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų