• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusiais metais Japonijoje įvykęs galingas žemės drebėjimas ir vėliau po jo sekęs cunamis pademonstravo, jog šalis buvo pasiruošusi tokiai įvykių eigai, nors buvo atskleisti ir tam tikri trūkumai, praneša portalas „Ubergizmo“.

REKLAMA
REKLAMA

Kataklizmų metu per porą valandų buvo išvesti iš rikiuotės mobiliojo ryšio tinklai, nors jų darbas buvo atnaujintas tikrai greitai. Tokiu būdu didžiausios japonų telekomunikacijų kompanijos paskelbė apie ketinimus sustiprinti mobiliojo ryšio infrastruktūrą ir ją padaryti atsparesne gamtos stichijų smūgiams. Juo labiau, kad Japonija yra rizikos zonoje, kur tikimybė pasikartoti liūdniems įvykiams yra didelė.

Japonijoje kuriamas padidinto patikimumo mobiliojo ryšio tinklas

REKLAMA

Kaip parodė praėjusių metų kovo mėnesio japonų mobiliojo ryšio tinklo analizė, po jų atstatymo buvo stebimos rimtos perkrovos, bevieliu ryšiu perduodamų duomenų kiekis smarkiai išaugo (juk kiekvienas Japonijos gyventojas norėjo susisiekti su savo artimaisiais ir draugais). Perkrovos neleido stabiliai dirbti tinklams, kadangi iš rikiuotės išeidavo bazinės stotys, o likusios negalėjo apdoroti smarkiai išaugusio sujungimų kiekio.

REKLAMA
REKLAMA

Kad nepasikartotų praėjusių metų scenarijus, japonų operatoriai „NTT DoCoMo“ ir KDDI, palaikomi mokslininkų iš Tochoku universiteto, kuria technologiją, kuri leistų ypatingų situacijų metu nukreipti vieno mobiliojo ryšio tinklo abonentų duomenų srautų per kito operatoriaus infrastruktūrą. Tochoku regione taip pat testuojama galimybė pakeisti antžemines ryšio linijas palydovinėmis sistemomis.

Japonų mokslininkai mano, jog naujų technologijų kompleksas pilnu pajėgumu galės pradėti veikti jau 2015 metais, t. y. vos už trijų metų. Tuo pačiu metu negalima nepažymėti, jog įvairiuose mobiliojo ryšio tinkluose perkrovimai nutinka ir be stichinių nelaimių pagalbos, kadangi ekonomiškai nenaudinga turėtų papildomų laisvų pajėgumų visu veiklos laikotarpiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų