Italijos parlamento priimtas įstatymas visų pirma nutaikytas prieš interneto gigantus, tokius kaip Google ir Facebook. Pastarosios kompanijos siūlo reklamos talpinimo paslaugas per savo padalinius, kurie užregistruoti Airijoje. Tai leidžia sumokėti žymiai mažesnius pelno mokesčius, nei tokius numato Italijos mokesčius reguliuojantys teisės aktai.
Kai kurių ekspertų teigimu, Italijos parlamento iniciatyva gana aiškiai pažeidžia Europos Sąjungos teisės aktus, kurie numato nediskriminacines sąlygas visiems ES piliečiams. Priimto įstatymo sąlygos praktiškai nenumato kompromisų, tačiau niekas negali nurodinėti privačioms kompanijoms remtis vienokiais ar kitokiais konkrečios valstybės norais.
Europos Sąjungos šalyse jau ilgą laiką galioja principas, jog priimtos ES direktyvos yra viršesnės už nacionalinius teisės aktus. Tokiu būdu, net ir įsigaliojus taip vadinamam „Google Tax“ įstatymui, jei jis bus pripažintas prieštaraujančiu ES direktyvoms ir kitiems teisės aktams, privačioms vietos kompanijoms jis neturės pasekmių.