Eksperimento metu autoritetinga analitinė bendrovė „Pew Research“ apklausė 743 13-17 metų paauglius. 68 proc. apklaustųjų pareiškė, kad socialinių tinklų dėka jie jaučia, kad jie turi žmonių, kurie palaikytų juos sunkią akimirką. 69 proc. pažymėjo, kad soc. tinklai padeda pasitikėjimo savimi, o 26 proc. jaučiasi ne tokie saugūs bendraudami su žmonėmis internete.
Tačiau net 45 proc. apklaustųjų paauglių pažymi, kad jie jaučiasi prislėgti dėl įvykių socialiniuose tinkluose. 44 proc. papasakojo, kad dažnai išmeta žmones iš savo draugų sąrašo ar nusprendžia nebesekti. Pagrindine ryšių nutraukimo priežastimi net 78 proc. įvardijo negatyvą, kurį tie žmonės skleidžia, o 52 proc. pažymėjo, kad tie, su kuriais nustojo bendrauti internetu, vienaip ar kitaip yra susiję su patyčiomis. 43 proc. paauglių pasakojo, kad jie jaučia spaudimą publikuoti tai, kas sulauks pritarimo iš kitų vartotojų, o 37 proc. jaučia, kad jie privalo „gaminti turinį“, kuris rinktų daug pamėgimų ir komentarų.
Tyrėjai taip pat nustatė, kuo paaugliai domisi socialiniuose tinkluose. Pusėje pranešimų jie pasakoja apie tai, ką nuveikė, 44 proc. pranešimų yra susiję su šeima, o 34 proc. kalba apie emocijas, dar 10 proc. rašo apie savo religinius ar politinius įsitikinimus.