• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš plaukiojančios platformos Baltijos jūroje Danijos bendrovė „Copenhagen Suborbitals" sėkmingai paleido eksperimentinę raketą „HEAT-1X“ su kosminėje kapsulėje  pasodintu manekenu.

REKLAMA
REKLAMA

Pranešama, kad raketa su vienviete kosmine kapsule „Tycho Brahe" bandymo metu pasiekė maždaug 3,2 kilometrų aukštį ir buvo nuleista į jūrą parašiutu. Nusileidimo ant vandens metu kosminė kapsulė su manekenu buvo nežymiai apgadinta,  pranešė „FoxNews.com“.

REKLAMA

Birželio 3 dieną maždaug 14.30 val.  GMT laiku įvykęs „HEAT-1X" raketos bandymas buvo pirmasis sėkmingas po to, kai prieš 3 metus danų išradėjų Kristiano von Bengtsono ir Peterio Madse įkurta pelno nesiekianti įmonė  „Copenhagen Suborbitals“ ėmėsi kurti pirmąjį raketos prototipą. Pernai rugsėjį surengtas  šios raketos bandymas buvo nesėkmingas, sakoma pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

„Tycho Brahe„ kosminė kapsulė su manekenu. „Copenhagen Suborbitals“ nuotr.

„HEAT-1X" kūrėjai tikėjosi, kad šįkart raketa pakils į 16 kilometrų ar dar didesnį aukštį, tačiau pasiektą bandymo rezultatą vis dėlto įvertino labai pozityviai: jų teigimu, tai didelis žingsnis į priekį siekiant ambicingo „Copenhagen Suborbitals“ užsibrėžto tikslo: pradėti teikti komercines suborbitinių kosminių skrydžių paslaugas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Copenhagen Suborbitals„ tikisi, kad jai pavyks itin pigiai teikti aštrių pojūčių ištroškusiems klientams suborbitinių kosminių skrydžių paslaugas. Vienvietė  „Tycho Brahe“  kapsulė, kurią iš platformos Baltijos jūroje iškeltų „HEAT-1X“ raketa,  skristų balistine trajektorija, pasiektų 100 kilometrų aukštį, kuris laikomas kosminės erdvės riba, ir vėl panirtų į atmosferą, kol galiausiai būtų nuleista parašiutu. Būtent toks buvo pirmojo JAV astronauto Alo Shepardo skrydis „Mercury“ kosminiu laivu.

REKLAMA

„Tycho Brahe" kosminėje kapsulėje vietos tėra tik vienam žmogui, kuris skristų pusiau sėdėdamas, pusiau stovėdamas. Ji sveria apie 300 kg (įskaitant paties keleivio svorį), kapsulės ilgis - apie 3,5  m. Kapsulėje įrengtas permatomas atsparus polimerinis kupolas, pro kurį kosminis turistas matys po juo esančią Žemę ir viršuje juoduojantį kosmosą, sakoma pranešime.

Tačiau iki šio tikslo dar toli. Kita vertus, „Copenhagen Suborbitals" projektas palyginti nėra brangus: per metus jo vykdymas atsieina apie 60 000 JAV dolerių.

Šiame vaizdo siužete – sėkmingas „HEAT-1X" startas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų