Nuo 2007 metų kompanija „Apple“ kasmet pristato po naują „iPhone“ modelį, tad galime pagrįstai tikėtis naujojo „iPhone 5“ birželio mėnesio pabaigoje. Būtent tuo metu paprastai pristatomi šie modeliai. Be to, kuo arčiau pristatymas, tuo daugiau spekuliacijų apie naująjį modelį internete, netrukus trumpai apžvelgsime jau pasirodžiusią ne oficialią informaciją apie sekančios kartos „iPhone“ modelį.
Paprastai „Apple“ kompanija itin atidžiai rūpinasi informacijos slaptumu iki oficialaus pristatymo. Tiesa, Kalifornijoje įsikūrusi kompanija ne visuomet sėkmingai tai padaro.
Likus keliems mėnesiams iki pristatymo, kasmet dalis telefono specifikacijų informacijos nuteka į internetą. Kartą „Apple“ darbuotojas net buvo sugebėjęs palikti „iPhone 4“ prototipą bare ir šio modelio nuotraukos žaibiškai pasklido internete.
Tačiau, kita vertus, didžioji dalis nutekinamos informacijos dažniausiai klaidinanti. Taip nutinka dėl šaltinio netikslių duomenų ar pernelyg išpūstų gandų. Turėdami tai mintyje, gana atsargiai aptarsime ko galime tikėtis po trijų mėnesių iš „didžiojo obuolio“ kompanijos ir naujojo jų išmaniojo pristatymo.
Procesorius
Pasak nepatvirtintų šaltinių, naujosios kartos „iPhone“ taps pirmuoju kelių branduolių „iPhone“ modeliu. Teigiama, jog išmanusis naudos dviejų arba net keturių branduolių „Apple A5“ procesorių. Taip pat, šis procesorius gali turėti įmontuotą papildomą dviejų branduolių vaizdo apdorojimo procesorių (GPU).
Tokie atnaujinimai modelį pavers pačiu tikriausiu „monstru“ ir praplės galimybes taikant intensyvios grafikos programas kaip kad žaidimai arba vaizdo konferencijoms skirtos programėlės.
Prietaisas taip pat gali debiutuoti su „iOS 5“ operacine sistema. Patobulinta sistema leistų išnaudoti naujas kelių branduolių siūlomas galimybes.
4G bevielis tinklas kaip niekada realu
Iki šiol „iPhone“ modelį platinęs JAV operatorius „AT&T“ netrukus pradės siūlyti ketvirtosios kartos LTE ryšį amerikiečiams vartotojams, o neseniai „iPhone 4“ modeliais pradėjęs prekiauti „Verizon“ Junginių Valstijų operatorius jau siūlo LTE ryšį Amerikoje, todėl nenuostabu, jeigu artėjantis „iPhone“ modelis galės išnaudoti šių dviejų operatorių siūlomų naujosios kartos tinklų privalumus.
Jei tai tiesa, tuomet „iPhone 5“ galės duomenis siųsti vidutinių 5 - 12 megabitų per sekunde greičiu, o išsiųsti – 2,5 Mb/s sparta realiomis sąlygomis. Tokia duomenų sparta kur kas didesnė nei bet kurio 3G tinklo.
NFC ryšys
Daugelis šaltinių teigia, jog naujieji „iPhone“ bei „iPad“ modeliai naudos artimųjų laukų ryšių technologiją (angl. k. Near Field Communications, NFC). Tai naujoji technologija, sparčiai besiveržianti į išmaniuosius.
Technologijos panaudojimo galimybės labai plačios, paprasčiausias pavyzdys galimybė atsiskaitinėti už prekes ir paslaugas pamojavus prietaisu priešais prekių automatą ar kasos aparatą.
Taip pat internete yra pasirodžiusių pranešimų, jog NFC ryšį „Apple“ savo mobiliuosiuose panaudos išskirtiniu būdu. Jei tai tiesa, „iPhone 5“ padėjus šalia „Mac“ tipo kompiuterio, šis bus sukonfigūruojamas kaip „iPhone“ savininko asmeninis kompiuteris. Darbalaukis, sistemos išvaizda – viskas bus pakeičiama automatiškai.
Naujos jungtys ir lizdai
Internete neseniai buvo pateikti gana svarūs pranešimai, jog naujasis „iPad 2“ modelis, kuris veikiausiai bus pristatytas šį pavasarį, turės atminties kortelių lizdą bei vaizdo išvesties jungtį. Kadangi „Apple“ stengiasi, jog jos planšetė bei išmanusis būtų panašūs, žinoma, neatsižvelgiant į akivaizdžius skirtumus, „iPhone 5“ gali turėti „microSD" kortelių lizdą bei HDMI jungtį, leisiančią geriau išnaudoti anksčiau paminėta dviejų branduolių vaizdo procesorių.
Tačiau vertėtų nepamiršti, jog „iPhone 5“ yra kur kas mažesnis prietaisas nei „iPad“, tad vietos korpuse papildomoms detalėms ar jungtims daug mažiau. Visgi „Apple“ greičiausiai keis modelio jungtis ir šie pokyčiai sveikintini.
Minimalūs pokyčiai
„iPhone“ telefonai per kelerius metus tapo tikru fenomenu, jie net leido kompanijai „Apple“ tapti penktąja didžiausia telefonų gamintoja. „Apple“ toliau laikosi savo strategijos: „Jei nesugedę, netaisyk“. Ką tai reiškia?
Lengviausia šią strategiją paaiškinti prisiminus, kuo skyrėsi pirmasis „iPhone“ modelis nuo „iPhone 3G“. Į atnaujintą modelio variantą viso labo buvo įdiegtas trečiosios kartos ryšys ir atlikti keli kiti smulkūs atnaujinimai. Dėl šios priežasties šį kartą tikėtis dramatiškų pokyčių modelyje taip pat neverta.
Pernai pristatytas „Retina“ ekranas su 640 bei 960 taškų raiška „iPhone“ telefoną šiuo atžvelgiu pavertė pranašesniu nei daugelis kitų modelių. Taškų tankis ekrano kvadratiniame colyje toks didelis, jog žiūrint į jį plika akimi įžiūrėti raiškos taškų neįmanoma. Dėl šios priežasties vargu ar „iPhone 5“ ekranas bus dar geresnis.
Modelio dizainas taip pat keičiamas retai. „iPhone“, „iPhone 3G“ ir 3GS modeliai – jie visi buvo labai panašūs. Viską šiek tiek pakeitė „iPhone 4“, tačiau nevertėtų manyti, jog „Apple“ nesilaikys tradicijų ir naujojo minimalistinio dizaino atsisakys naujajame modelyje.
Tiesa, internete buvo pasirodę gandai, jog „iPhone 5“ gali nebeturėti namų mygtuko ir šis bus pakeistas gestų komandomis. Tokios spekuliacijos buvo pradėtos, kuomet programuotojai išnagrinėję atnaujintą programinę įrangą atrado naujas gestų komandas.
Vis dar paslaptis
Žinoma, net visą tai aptarus, neaišku, ko tikėtis iš „Apple“ kompanijos. „iPhone 4“ modelis buvo pagamintas su tokia pačia atminties talpa, kaip ir 3GS – 16 GB arba 32 GB. Ar kitas „iPhone“ bus talpesnis, paaiškės tik po pristatymo. Taip pat nežinia, ar bus keičiama 5 milijonų taškų raiškos kamerą į šiuo metu daugelio konkurentų siūlomą 8 megapikselių variantą arba net į 12 milijonų taškų raiškos kameros sensorių. Tai greičiausiai paaiškės birželio pabaigoje, po oficialaus modelio pristatymo.