• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien bendrovė „Apple“ 22 pasaulio šalyse nuo JAV iki N. Zelandijos pradeda pardavinėti savo mobilųjį telefoną „iPhone 3G“. Kai kur eilę pirkėjai užsiėmė dar prieš parą ar net anksčiau.  

REKLAMA
REKLAMA

Internete paskelbtos nuotraukos pasakoja apie kone isteriją, kilusią atsidarius „iPhone 3G“ siūlančioms parduotuvėms Naujojoje Zelandijoje, Australijoje ir Japonijoje, kur „Apple“ naujovė pradėta pardavinėti pirmiausiai. „Engadget“ svetainėje galima pamatyti fotoreportažus ir vaizdo siužetus, pasakojančius apie tai, kaip šią naktį praleido Briuselio, Roterdamo, Velingtono, Gioteborgo ar Kopenhagos gyventojai, trokštantys tapti „iPhone 3G“ savininkais.

REKLAMA

Kol patys pirmieji džiaugiasi savo pirkiniu, technologijas apžvelgiančios interneto svetainės ir solidūs dienraščiai skelbia pirmuosius „iPhone 3G“ bandytojų įspūdžius.

Paprastai santūrus britų dienraštis „Times“ naująjį „Apple“ telefoną lygina su narkotikais: pasak jo, priklausomybė nuo jo išsivysto taip greitai, kaip ir vartojant opijatus. Tai esą pirmasis nešiojamasis įrenginys, kurį laikant rankoje susidaro įspūdis, kad tai ne ryšio priemonė, o nedidelis kompiuteris.

REKLAMA
REKLAMA

3,5 colių „iPhone 3G“ ekrane rodomas vaizdas esąs toks aiškus ir ryškus, kaip televizoriuje. Visa priekinė telefono dalis, išskyrus vieną mygtuką, yra sensorinė. Ant ekrano matyti pirštų žymės, bet jas lengva nuvalyti.

Kiekvieną kartą, kai pasirenkamas teksto įvedimo režimas, automatiškai įjungiama QWERTY klaviatūra. Nors klavišai nėra dideli, jais patogu naudotis – net ir renkant tekstą nykščiuį. Įjungus elektroninio pašto režimą ekrane patogiai atvaizduojamos visos vartotojo pašto paskyros. Pabrėžiama, kad „iPhone 3G“, skirtingai nuo savo pirmtako, yra visiškai suderinamas su „Microsoft Outlook“, todėl į telefoną galima persiųsti į biuro kompiuterį atėjusius laiškus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Integruotas GPS imtuvas „Times“ teigimu neabejotinai yra viena naudingiausių telefono funkcijų. Vienu spustelėjimu skaitmeniniame žemėlapyje parodoma „iPhone 3G“ savininko buvimo vieta. Pasinaudojus paieška galima susirasti reikiamą gatvę ar pastatą, o navigacijos programinė įranga nurodys, kaip reikiamą vietą galima pasiekti tiesiausiu keliu.

REKLAMA

Naršant internetą tinklalapiai atvaizduojami kaip kompiuterio ekrane, o kadangi telefonas naudoja 3G tinklą, naršymo panašumai dėl spartesnio ryšio dar sustiprėja. „Times“ pastebi, kad bandant telefoną Londone 3G ryšys veikė gerai, neerzino net „YouTube“ filmukų peržiūra. Tiesa, retsykiais sparta sumažėdavo, ir tekdavo laukti maždaug 20 sekundžių, kol bus atverstas interneto tinklalapis.

REKLAMA

Nors 2 megapikselių skaitmeninė kamera neprilygsta skaitmeniniams fotoaparatams, jos galimybių pakanka „improvizuotam“ fotografavimui.

Apžvalgoje pastebima, kad nors vidinė telefono atmintis padidinta iki 16 GB, skaitmeninės muzikos mėgėjams ji gali pasirodyti mažoka: nors vietos pakaks maždaug 4 tūkstančiams dainų, tačiau reikia nepamiršti, kad vartotojai norės įsirašyti ir nuotraukas bei videofilmukus.

Silpnoji „iPhone 3G“ vieta ko gero yra baterija, pastebima apžvalgoje. 3G ryšiui naudojama daugiau energijos, ir dienos, kai buvo bandomas telefonas, pabaigoje baterija jau buvo gerokai nusekusi. Keliaujant iš namų į darbą ir atgal buvo klausomasi muzikos, vėliau kartkartėmis naršoma po internetą bei nuo 30 iki 60 min. kalbamasi telefonu. Kadangi nėra kitos baterijos, kuria būtų galima pakeisti išsekusią, vienintelė išeitis – laukti, kol baterija bus įkrauta, rašo „Times“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų