Antivirusinių sprendimų kūrėjai nuolat tobulina savo produktus, stengiasi juos padaryti maksimaliai efektyvius kovojant su kibernetiniais nusikaltėliais ir jų sukurtais sprendimais. Tačiau tie patys saugumo didinimui skirti produktai naudojami hakerių instrumentams testuoti, rašo „Wired“.
Kompanija „Google“ neseniai įsigijo internetinę tarnybą „VirusTotal“, kuri leidžia vartotojams atsiųsti įtartinus failus ir patikrinti su eile antivirusinių varikliukų, ar jie nekelia pavojaus. Gali skambėti paradoksaliai, tačiau hakeriai būtent šią tarnybą puikiai išnaudoja įsilaužimo įrankių ir virusų tobulinimui. Tokią išvadą padarė saugumo ekspertas Brandonas Dixonas.
Saugumo specialisto teigimu, kai kurios hakerių komandos, tarp jų ir iš Kinijos, naudoja online skenavimo tarnybą „VirusTotal“ atakų metodikoms ir įsilaužimams į kompiuterines sistemas testuoti. Taip sugebama išsiaiškinti, ar virusai, Trojos arkliai ir kiti kenkėjai sėkmingai apeis apsaugas.
„VirusTotal“ leidžia hakeriams sėkmingai atrasti ir išstudijuoti padarytas klaidas kuriant įvairius kompiuterinius kirminus ir kitus įsilaužimo instrumentus, o tai reiškia, kad didinamas jų nepažeidžiamumo lygis.
Paprastai hakeriai darbuojasi dar iki viruso išplatinimo, todėl antivirusinės programos paprastai savo duomenų bazėse neturi reikiamų įrašų apie kenkėją, jo negali užfiksuoti (mažų mažiausiai daro tai pavėluotai).
Taigi, paprastiems vartotojams skirtas įrankis tampa labai pavojingas dėl jo universalumo. Belieka tikėtis, kad „Google“ ir antivirusinių kūrėjai atkreips dėmesį į saugumo eksperto pateiktas tyrimo išvadas.