• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Katės gali atskirti savo vardą nuo kitų panašiai skambančių žodžių, net kai jį taria joms nepažįstami žmonės, rodo ketvirtadienį paskelbti tyrimo rezultatai.

23

Katės gali atskirti savo vardą nuo kitų panašiai skambančių žodžių, net kai jį taria joms nepažįstami žmonės, rodo ketvirtadienį paskelbti tyrimo rezultatai.

REKLAMA

Nors apie šunų gebėjimą reaguoti į žmogaus duotas komandas buvo žinoma nuo senų laikų, apie kačių reakciją į žmogaus kalbą žinota daug mažiau.

Japonijos mokslininkai nusprendė patikrinti, ar katės gali atskirti panašiai skambančių žodžių reikšmę.

Tyrime dalyvavo 78 katės, augintos namuose ir vienoje kačių kavinėje. Rezultatai parodė, kad dauguma jų sugebėjo atskirti savo vardą nuo kitų tokio paties ilgumo ir vienodai kirčiuojamų žodžių net ir tada, kai juos tardavo joms nepažįstami žmonės.

„Daugelis kačių šeimininkų žino, kad katės atpažįsta savo vardus“, – sakė Sofijos universiteto Psichologijos fakulteto atstovė Atsuko Saito naujienų agentūrai AFP.

REKLAMA
REKLAMA

„Tačiau šį gebėjimą patvirtinančių mokslinių įrodymų nėra. Žmonės, kurie niekada neaugino kačių, nieko nežino apie jų didelius kognityvinius sugebėjimus“, – kalbėjo mokslininkė.

REKLAMA

„Atrodo, kad jos (katės) susieja savo vardą su kokiu nors atpildu arba bausme. Tai yra natūralus ir bendras gyvūnų gebėjimas mokytis“, – pridūrė A. Saito, viena iš pagrindinių žurnale „Nature journal Scientific Reports“ paskelbtos studijos autorių.

Atlikdami bandymus A. Saito ir jos kolegos kiekvienai iš kačių skaitydavo daugybę panašaus skambesio žodžių, o sąrašo gale paminėdavo katės vardą.

REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkai vertino kačių reakciją į kiekvieną iš jų. Buvo vertinami augintinių ausų, galvos arba uodegos judesiai, taip pat jų judėjimas kalbančio žmogaus atžvilgiu.

Tyrimas parodė, kad ir namuose, ir kavinėje gyvenančios katės panašiai sugeba atskirti savo vardą nuo kitų žodžių.

Tačiau kavinėje gyvenančios katės sunkiau atskiria savo vardą nuo kitų kačių vardų. Tikėtinas paaiškinimas – kad jos dažnai girdi ne tik savo, bet ir kitų keturkojų vardus ir išmoko juos taip pat sieti su atlygiu ar bausme.

„Yra labai daug tyrimų apie šunų gebėjimą bendrauti su žmogumi“, – kalbėjo A. Saito, pati namuose auginanti katiną Okarą.

„Manome, kad labai svarbu parodyti kačių gebėjimus. Tai prisidės prie kačių ir žmonių gerovės“, – pridūrė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų