Socialinis tinklas „Facebook“ pristatė bendrovės specialistų sukurtą naują atvirą programavimo kalbą „Hack“, kuri turėtų supaprastinti ir paspartinti sudėtingų internetinių aplikacijų kūrimo procesą. Pasak bendrovės atstovų, „Facebook“ yra baigiajame migracijos nuo PHP prie „Hack“ etape.
Pranešama, kad „Hack“ yra panaši į PHP ir siūlo pastarajai būdingą programavimo greitumą, tačiau skiriasi nuo jos statine tipizacija, naudojama „C++“, „Java“ ir kitose šiuolaikinėse programavimo kalbose. PHP būdinga dinaminė tipizacija sutrumpina kodą ir leidžia mažiau gaišti laiko jo rašymui, tačiau nesuteikia galimybės išvengti klaidų kompiliavimo etape.
Tokią galimybę suteikia statinė tipizacija, todėl ji tinka sudėtingoms, didelės apimties programoms, kurias ruošia programuotojų grupės, sakoma pranešime. Tokioms didelėms bendrovės kaip „Facebook“, kuriose dirba tūkstančiai programuotojų, o kodas atnaujinamas du kartus per dieną, klaidos jame yra nemažos svarbos problema. Būtent todėl buvo sukurta „Hack“, apjungianti stipriąsias ir vieno, ir kito tipo programavimo kalbų savybes.
„Hack“ parašytoms programoms vykdyti naudojama virtuali HHVM (HipHop Virtual Machine) mašina, palaikanti ir PHP, ir „Hack“. Dėl to programuotojams nereikės iškart perdarinėti kodo iš PHP į „Hack“, tai galima daryti palaipsniui. Virtuali mašina palaiko mišrų kodą, todėl programuotojai gali ir toliau rašyti naudojant PHP, bet kartu naudoti „Hack“ funkcijas.
„Hack“ ir HHVM leidžiamos „Ubuntu 12.04 LTS“, „Ubuntu 13.10“ arba „Debian 7“ aplinkose. Vartotojai taip pat gali parsisiųsti laisvai platinamą „Hack“ kodą ir sukompiliuoti jį savarankiškai.