Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
seip manau amerikieciai jau iseko kosminiose projiektose atejo laias japonams ir rusam pasizimeti
idomu kas čia prasidėjo ;] gal kosmomanija
Cikagietis bent jau originalu straipsni pateike ,o tai raso cia nesamones kazkokias... ruskiai zinomi kaip seni technologiju vagys, bet dabar nei to nebesugeba - kas ka is ju gali pirkti???
Ir vel ligonis Cikagietis. Greit i palata !!!
tikrai nuo delfio sindromo neimanoma paspruksi
Šiek tiek keista, kad amerikiečiai taip nusižemina. Kita vertus, jiems šiek tiek stinga laiko (3-4 metų) kai kurių kosminių technologijų kūrime. Taip atsitiko, kadangi amerikiečiai ilgai tikėjo, kad Space Shuttle gali viską, todėl ilgai beveik nieko naujo iš esmės nekūrė. Faktiškai jie ilgai miegojo ant laurų nors turėjo daugiau negu reikia finansinių, žmogiškųjų ir techninių resursų naujai kosminei technikai kurti. Amerikiečiai pabudo iš miego tik po 2003m. Space Shuttle Columbia katastrofos.
Po katastrofos amerikiečiai padarė rimtas išvadas ir dabar JAV naujos kosminės technikos kūrimas yra pačiame įkarštyje.
Pats svarbiausias ir sudėtingiausias projektas "Orion", bet jam skrydžiai TKS bus tik menkas "apšilimas" prieš keliaujant į Mėnulį, be to pirmas "Orion" skrydis į TKS numatomas tik 2014 m.
Taigi, amerikiečiams, šalia Orion projekto, reikia dar kažko paprastesnio ir greičiau įgyvendinamo, kad amerikiečiai pakankamai dažnai ir palyginti nebrangiai galėtų gabenti krovinius ir astronautus į TKS.
Todėl JAV lygiagrečiai vykdomi dar du kosminių laivų projektai "Dragon" ir "Cygnus" ir jiems iškelti į kosmosą kuriamos dvi raketos-nešėjos atitinkamai "Falcon 9" ir "Taurus 2".
Naujiena yra ta, kad šiuos du naujus kosminius laivus turės eksploatuoti privačios bendrovės, bet ne NASA. NASA tik padeda juos kurti ir konstruoti.
Ir tai logiška. Nors patys geriausi kosminės technikos specialistai yra NASA, bet XXI amžiuje kosminės technikos poreikis didėja, o NASA su tokia darbų apimtimi jau nebegalėtų visko "apžioti". Todėl ir buvo įkinkytos privačios bendrovės.
Bet nesenai amerikiečiai pripažino, kad ir šitų dviejų projektų kūrimo darbai vykdomi perdaug lėtai negu norėtusi.
Aišku tokioje situacijoje, jie pradėjo žiūrėti į užsienio partnerius: Europiečių ATV kosminis laivas yra super'inis ir net jau vienas yra paleistas ir išbandytas - viskas veikia kaip planuota. Bet jie brangūs, jų bus paleista kąsmet tik po vieną, todėl visą jų krovininę dalį tūrbūt užims Europos gabenami kroviniai, amerikiečių kroviniams vargu ar ten liks vietos.
Japonai irgi baigia kurti straipsnyje paminėtą kosminį laivą, bet jis yra daug primityvesnis negu europiečių, nes pats savarankiškai negali prisišvartuoti prie TKS. Be to, jis dar neišbandytas.
Kita vertus, gal jis yra daug pigesnis ir gal japonai sutinka pakankamai jų pagaminti amerikiečių poreikiams iki to laiko, kuomet bus sukurta atitinkamps paskirties JAV technika.
AHahaha! Cikagietis prajuokinai :D Mldc.

Tikiu, kad rusai kaip tauta - kurybinga, stipri ir miela tauta. Tik kremliaus chroniai daro viska, kad pasaulis manytu kitaip.
O kur ES des savo Ariane? Parduos Irakui?
ko čia Europa taip nusipigino
ko čia Europa taip nusipigino
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų