• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Mokslininkai mano, kad didžiausių pasaulio miestų skleidžiama šiluma keičia pasaulio orus ir tikriausiai dėl to kai kuriose Šiaurės Amerikos ir Azijos vietose žiemos tapo šiltesnės, pranešė „Los Angeles Times“.

REKLAMA
REKLAMA

Vadinamoji šiluminė tarša, kuri atsiranda dėl žmonių veiklos dideliuose miestuose, daro įtaką atmosferos sraujymėms ir kitiems atmosferos reiškiniams, todėl kai kuriuose regionuose oras pastebimai atšyla, o kitur atšąla. Mokslininkai nustatė, kad dėl didelių miestų, kur sunaudojama daug energijos, gali atšilti už tūkstančių kilometrų esančios vietovės. Taip atsitinka, nes pakinta atmosferos srautų cirkuliacija. Apskritai didžiųjų pasaulio miestų skleidžiama šiluminė tarša sudaro tik mažą dalį visoje Žemėje išskiriamos šilumos, bet miestų šiluminė tarša yra labai koncentruota, be to, miestai dažnai išsidėstę ten, kur jų skleidžiama šiluma gali padaryti didžiausią įtaką atmosferai.

REKLAMA

Floridos universiteto mokslininkai, naudodamiesi kompiuteriniais atmosferos srautų modeliais, nustatė, kad Rusijoje ir Azijos šiaurėje dėl miestų skleidžiamos šilumos žiemą vidutinė temperatūra gali pakilti šiek tiek daugiau nei laipsniu. JAV šiaurės rytuose ir Kanadoje temperatūra pakyla apie laipsnį. Be to, dėl miestų šiluminės taršos platėja atmosferos sraujymės.

Mokslininkai mano, kad jų atradimą reikėtų įtraukti į klimato šilimo modelius. Be to, jie pabrėžia, kad pateikia labai konservatyvius tyrimo rezultatus, nes atsižvelgė tik į pačius didžiausius miestus, nors įtakos gali turėti ir mažesni miestai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų