Kompanija „Apple“, matyt, yra viena iš nedaugelio IT rinkos žaidėjų, kuri III ketvirtyje parodė teigiamą veiklos dinamiką tiek lyginant ketvirčio, tiek metines pajamas. Finansinėje ataskaitoje matyti tik keli aiškūs minusai: mažėja „iPod“ grotuvų pardavimai (visai natūralu) ir smuko nuosekliai augusi planšetinių kompiuterių „iPad“ realizacija. Jei II ketvirtyje buvo parduota 17 mln. planšečių, tai III ketvirtyje – „tik“ 14 mln.
Manoma, jog blogus planšečių pardavimus lėmė suformuoti gandai apie „mažylį“ „iPad“, dėl kurių kilo taip vadinama „atidėtoji paklausa“. Vis tik anksčiau to nebuvo atsitikę, nors gandų buvo tiek, nors vežimu vežk. Jei tai iš tikrųjų taip, IV ketvirtyje kompanija turėtų pademonstruoti sprogstamą planšečių pardavimų augimą.
Tačiau III ketvirtyje buvo ir kitų problemų. pavyzdžiui, „iOS 6“ atsiradę firminiai „Apple“ žemėlapiai buvo tokios žemos kokybės, jog dėl jų kompanijai teko pirmą kartą istorijoje atsiprašinėti. Tikėtina, kad po to, kai Steve'o Jobso geležinė ranka tapo istorija, „Apple“ viduje kažkas išsiderino. Ir tas „kažkas“ lėmė, kad kompanijoje įvyko vadovybės perstumdymai bei tam tikra kai kurių padalinių restruktūrizacija.
Pradėsime nuo to, kad iš kompanijos išeina vadovas, atsakingas už „Apple“ mobilių operacinių sistemų kūrimą – Scottas Forstallas. Jei tikėti gandais, S. Forstallo atleidimas susijęs su „iOS 6“ trūkumais. Iki savo atleidimo, kuris įvyks kitais metais, S. Forstallas dirbs “Apple“ vykdomojo direktoriaus konsultantu. Akivaizdu, kad taip daroma, norint perduoti darbus savo būsimai pamainai. Į jo pareigas paskirtas Craigas Federighi.
Naujasis padalinio direktorius vadovaus ne tik „iOS“ kūrimui, tačiau ir kuruos kompiuterių operacinių sistemų plėtrą, o tai leis abi „ašis“ sinchroniškai, leidžiant įdiegti maksimalų naujovių kiekį kiekvienoje iš jų.
Legendinis „Apple“ įrenginių dizaineris – Jony Ive'as (beje, jau nusipelnęs sero titulo iš pačios D. Britanijos karalienės) – šalia savo industrinių dizaino grupės lyderio pareigų bandys suderinti veiklą ir „Apple“ įrenginių vartotojo sąsajų srityje.
Tarnybų ir „debesų“ paslaugų sritį kuruos Eddy Cue. Jam bus pavaldžios tokios tarnybos, kaip „Siri“ bei „Maps“, taip pat tokios gerai žinomos tarnybos, kaip „iTunes Store“, „App Store“, „iBookstore“ ir „iCloud“.
Daug rimtesniu pokyčiu „Apple“ struktūroje galima laikyti naujos Technologijų grupės sukūrimą. Šio padalinio galva taps Bobas Mansfieldas. Į naują grupę įeis puslaidininkių kūrimo komanda ir įvairios „bevielės“ grupės. Reikia suprasti, jog „Apple“ ketina pakelti savo procesorių kūrimą į naują lygį. Kompanijai tenka atlaikyti konkurenciją iš kitų ARM procesorių gamintojų – milžinų. Negalima sakyti, kad ji pralaimi savo varžovams. Savo programinių sprendimų ir tarnybų dėka „Apple“ gali niveliuoti tokių konkurentų, kaip „Samsung“, TI ar „Qualcomm“, pranašumą procesorių ar integruotos grafikos srityje. Kad ateityje atotrūkis nepadidėtų į neigiamą pusę, “Apple“ ir imasi stiprinti savo technologinio padalinio jėgas.
Galiausiai kompanija iš Kupertino pranešė apie mažmeninę prekybą kuravusio viceprezidento atsistatydinimą. Apie priežastis, aišku, nepranešama. Šioje vietoje Johnas Browettas dirbo vos penkis mėnesius. Pikti liežuviai šneka, jog jis ėmė vykdyti neteisingą darbo politiką firminių parduotuvių personalo atžvilgiu. Iki paskiriant į šias pareigas naują žmogų, mažmeninių pardavimų politiką kuruos pats „Apple“ vadas – Timas Cookas. Ar tik nepamatysime „Apple“ generalinio direktoriaus sukiojantis po „Apple Store“ su mėlynais marškinėliais?