• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žmonėms su vitamino D nepakankamumu gali grėsti didesnė rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, teigia dabar atliekamus tyrimus apžvelgę mokslininkai.

REKLAMA
REKLAMA

Nors tokiai priklausomybei patvirtinti reikia išsamių tyrimų naudojant kontrolines placebo grupes, manoma, kad „vitamino D papildų vartojimas yra paprastas, saugus ir nebrangus“, rašo Johnas H. Lee ir jo kolegos iš JAV Misūrio universiteto. Jų išvadas skelbia žurnalas „Journal of the American College of Cardiology“, praneša „Reuters Health“.

REKLAMA

Tyrėjai pažymi, kad gydytojai jau seniai yra pastebėję, kad pakankamas vitamino D kiekis, gaunamas su maistu arba kurį žmogaus oda susintetina veikiama tiesioginių saulės spindulių, yra svarbus kaulams, tačiau pastarojo meto tyrimai rodo, kad vitaminas D gali būti taip pat svarbus ir kitoms organizmo funkcijoms.

REKLAMA
REKLAMA

J. H. Lee ir jo kolegos pabrėžia, kad vitamino D nepakankamumas yra paplitęs labiau nei anksčiau manyta ir Jungtinėse Amerikos Valstijose apima iki 57 procentų suaugusių gyventojų.

Nepakankamas vitamino D kiekis siejamas su širdies smūgiu, širdies nepakankamumu, infarktu, su diabetu susijusiomis širdies ligomis bei periferine arterijų liga. Be to, tyrimai nepakankamą vitamino D kiekį susiejo su dideliu kraujospūdžiu ir diabetu.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vienas penkeris metus trukęs tyrimas nustatė, kad mažai vitamino D turintys asmenys gali dažniau patirti širdies smūgį ar priepuolį, širdies negalavimą ar kraujo patekimo į širdį sutrikimus, ir tokia rizika buvo dar didesnė asmenims su dideliu kraujospūdžiu.

Žmonės, turintys itin mažai vitamino D, sekretuoja per mažai paratiroidinio hormono, ir šis sutrikimas, žinomas kaip hiperparatiroidizmas, taip pat siejamas su širdies ir kraujagyslių problemomis, pastebi tyrėjai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų