Bendrovė „Canon“ pranešė šiandien pristačiusi „EF 50mm f/1.8 STM“ – naują fiksuoto židinio nuotolio objektyvą. Pasak gamintojų, šis modelis, kuris yra populiaraus „EF 50mm f/1.8 II“ objektyvo įpėdinis, puikiai tinka norintiems žengti į kitą fotografijos lygmenį.
Pranešama, kad ypač plačios diafragmos, kurios maksimali reikšmė yra f/1,8, ir 50 mm židinio nuotolio objektyvas „EF 50mm F/1.8 STM“ nepakeičiamas fotografuojant portretus ir esant prastam apšvietimui. Patobulintos konstrukcijos objektyve „EF 50mm F/1.8 STM“ įtaisyti „Canon“ danga „Super Spectra“ padengti lęšiai, 7 plokštelių diafragma ir įdiegta STM technologija, užtikrinanti sklandų, beveik negirdimą fokusavimą. „EF 50mm f/1.8 STM“ yra kompaktiškas ir lengvas.
Pasak bendrovės atstovų, su naujuoju objektyvu paprasta fotografuoti kokybiškus portretus arba kurti išraiškingas, meniškas nuotraukas ir vaizdo įrašus. Taip yra dėl plačios diafragmos, kurios maksimali reikšmė yra f/1,8. Ji leidžia tiksliai pasirinkti pageidaujamą lauko gylį. Objektyvu galima sufokusuoti objekto vaizdą, o visa kita kadre yra suliejama į glotniai blankų foną. Per objektyvo diafragmą į objektyvą patenka daugiau šviesos. Tai leidžia padaryti geresnės kokybės nuotraukas esant prastam apšvietimui.
Objektyvo 50 mm židinio nuotolis yra fiksuotas, todėl nuotraukos yra pastebimai ryškios ir kontrastingos. Jei šis objektyvas prijungiamas prie skaitmeninio veidrodinio fotoaparato su APS-C dydžio jutikliu, juo galima daryti portretines nuotraukas. Šis modelis taip pat yra labai naudingas kaip įprastinis objektyvas derinamas su viso kadro skaitmeniniais veidrodiniais fotoaparatais. Jis puikiai tinka fotografuoti įvairiausiems objektams tokiu atstumu ir perspektyva, kurie atitinka plika akimi matomą vaizdą.
Šiuo objektyvu įmanoma fokusuoti atsitraukus vos 0,35 m, todėl objektą galima atvaizduoti iš arčiau ir labiau padidinti vaizdą. 7 plokštelių diafragma kuria gražų blankumą ir nesufokusuoto vaizdo šviesias sritis.
„EF 50mm F/1.8 STM“ objektyvas kompaktiškas ir lengvas, jis sveria vos 160 g. Naujasis objektyvo išorės dizainas dera prie „Canon“ mėgėjiškų ir pusiau profesionalių EOS skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų, o naujoji metalinė jungtis tvirtai sujungia objektyvą ir fotoaparato korpusą. Be to, objektyvo rankinio fokusavimo žiedas leidžia tiksliai reguliuoti fokusuotę fotografuojant ir filmuojant, sakoma pranešime.