Buhalterinės apskaitos studijos Vilniaus kolegijoje skirtos turintiems tikslą tapti profesionaliais buhalteriais, apskaitininkais, auditorių padėjėjais ar norintiems steigti buhalterinių paslaugų įmones, teikti buhalterinės apskaitos tvarkymo paslaugas kitų sričių įmonėms ar įstaigoms.
Šiandien įmonės ir įstaigos ieško buhalterių, ne tik gerai išmanančių finansinę apskaitą, bet ir mokesčius, valdymo apskaitą, mokančių užsienio kalbas, gebančių dirbti specialiomis programomis. Todėl studijuojantieji buhalterinę apskaitą mokosi dirbti šiuolaikinėmis kompiuterinės apskaitos programomis „Konto“, „Konto Alga“, „Stekas Apskaita“, „Stekas plius“, „FINVALDA“, „Apskaitos politika“, „Apskaitos menas“, „Pirminiai apskaitos dokumentai“, statistinių duomenų apdorojimo programa SPSS bei kitomis.
Pabrėžtina tai, kad praktiniam mokymui čia skirta daugiau nei trečdalis studijų laiko. Organizuojamos profesinės veiklos bei mokomosios praktikos. Baigiamąją profesinės veiklos praktiką būsimieji absolventai atlieka socialinių dalininkų bazėse – verslo organizacijose, apskaitos ir audito paslaugas teikiančiose įmonėse. Darbdavių itin vertinamų profesinės veiklos įgūdžių ir patirties studentai įgyja ne tik įvairiose verslo įmonėse ar valstybinėse įstaigose, bet ir turi galimybę atlikti praktiką Vilniaus kolegijoje įkurtose simuliacinėse verslo praktinio mokymo firmose „VIKO Bankas“ ir „VIKO Drauda“.
Be studijų krypties dalykų, labai reikšmingą buhalterinės apskaitos programos dalį sudaro kitų dalykų praktinis mokymas (pvz., įmonės veiklos modeliavimas, verslo projektai). Mokoma dirbti įmonės veiklos modeliavimo programomis „Kietas riešutas“, „SimVenture“. Papildomai dėstomi privalomi studijų krypties dalykai – viešojo sektoriaus veiklos apskaita, finansų rinkos, finansų valdymas – atveria galimybę dirbti ir viešojo sektoriaus įstaigose.
Buhalterinės apskaitos studijų metu siekiama lavinti studentų kūrybiškumą. Taikomi inovatyvūs studentų kritinio mąstymo ir kūrybiškumo ugdymo metodai, padedantys lavinti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, sieti mokymąsi su realiomis verslo veiklos sąlygomis, skatinantys aktyviai veikti ir prisiimti atsakomybę.
Po trejų studijų metų absolventai įgis buhalterinės apskaitos profesinio bakalauro laipsnį. Todėl gebės dirbti verslo įmonių, įstaigų ar organizacijų buhalterinės apskaitos tarnybose buhalteriais, apskaitininkais, auditorių padėjėjais, galės steigti buhalterinių paslaugų įmones, teikti buhalterinės apskaitos tvarkymo paslaugas ir toliau tęsti magistrantūros studijas Lietuvos ar užsienio aukštosiose mokyklose.
Šiemet Vilniaus kolegija priims studentus į 45 studijų programas.