Tikimybė, kad „BlackBerry“ išbris iš nuostolių per artimiausius keletą metų, buvo 50/50, savo laiku teigė naujasis kompanijos vadovas Johnas Chenas. Tačiau jei nepasiseks, gali tekti ieškoti naujų aktyvų pirkėjų arba parduoti visą kompaniją.
Neseniai „BlackBerry“ pardavė didžiąją dalį nekilnojamojo turto. Praėjusį ketvirtį pavyko realizuoti tik 3,4 mln. išmaniųjų telefonų, o tai smarkiai sumažino pajamas – iki 976 mln. dolerių, tuo tarpu pirmi trys šių metų mėnesiai atnešė 423 mln. nuostolį.
Kalbėdamas su naujienų agentūros „Reuters“ žurnalistais, Johnas Chenas prisipažino, jog neketina visą gyvenimą traukti iš duobės „BlackBerry“ išmaniųjų telefonų verslą. Tiesa, galutinio termino dar nėra numatyta. Jo teigimu, galima dirbti pelningai tik tuomet, jei per metus išleidžiama apie 10 mln. išmaniųjų telefonų.
Šiuo metu „BlackBerry“ ketina tapti lyderiu apsaugotų telekomunikacijų rinkoje. Savo paslaugas kompanija pasiruošusi siūlyti sveikatos apsaugos, finansų, juridinių paslaugų rinkos dalyviams, kuriems labai svarbus informacinis saugumas.
Siekiant įsitvirtinti šiose rinkose, reikia ne tik bendradarbiauti, bet ir pirkti tam tikrus aktyvus. Johnas Chenas tikisi, kad teigiamas pinigų srautas atsiras 2015 m. vasario mėnesį, o per kitus 12 mėnesių bus pradėta dirbti pelningai.
Vartotojiškų įrenginių segmentas kompanijos „BlackBerry“ vadovą jaudina mažiausiai – kanadiečių gamintojas „neketina leisti pinigus tam, kad vartotojas turėtų galimybę įsijungti naujausią išmanųjį telefoną ir žaisti šviežią „Angry Birds versiją.“