Apie Dubajuje planuojamą statyti dangoraižį „Dynamic Towers“ rašėme jau anksčiau. Tai - daugiaaukštis pastatas, kurio kiekvienas aukštas gali nepriklausomai suktis aplink pastato ašį. Jei anksčiau jį buvo galima pavadinti įdomiu eksperimentu, tai dabar, savaitraščio „The Economist“ teigimu, suktis sugebančios pastatų struktūros gali tapti nauju prabangaus gyvenimo mados šūksniu.
Bendrovės visame pasaulyje - ne tik Dubajuje, bet ir Nevadoje (JAV) ir Brazilijoje - pradeda kurti savo technologinius sprendimus, kurie leistų konstruoti aplink savo ašį sugebančias suktis gyvenamąsias konstrukcijas. Tipinis sukimosi greitis - 360 laipsnių per valandą, tačiau tai nėra taisyklė, nes sukimosi greitį įmanoma suderinti pagal kiekvieno užsakovo individualius poreikius ar net padaryti keičiamą tam tikrose ribose.
„Dynamic Towers“.
Pavieniai besisukantys namai namai statomi Kalifornijoje, Brazilijoje pradėtame statyti besisukančiame 11 butų name vienas butas turėtų kainuoti 550 000 dolerių. Jau dabar pasirašytos sutartys statyti panašius pastatus Kanadoje, Japonijoje, Portugalijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir keliose JAV valstijose.
Iš visko sprendžiant visos ankstesnės tokių pastatų projektavimo problemos labiausiai buvo susijusios su vamzdynų ir kitų komunikacijų ypatumais. Dabar statybos bendrovės ir vamzdynų specialistai šiuos apribojimus įveikia naudodami gumines žarnas, apvalius pusvamzdžius arba tiesiog montuoja visą šią įrangą stacionarioje centrinėje pastato kolonoje.
Kalifornijoje statomi namai sukimuisi per vieną valandą suvartoja tik nuo 370 iki 1000 Wh energijos. Ji tiekiama panašiai kaip ir elektros srovė generatoriaus rotoriui - naudojant metalinius šepetėlius, kurie slysta per specialų žiedą; žiedas pritvirtintas prie centrinės pastato kolonos ir sujungtas su pastato elektros energijos įvadu. Regis, tokie pastatai taps ne vienetiniais tokios architektūros pavyzdžiais, bet paplitusia pasauline tendencija.