Per artimiausius 20 metų Baltijos jūrai gresia nekontroliuojamas krovininės laivybos apimčių didėjimas ir itin veržli vėjo energetikos plėtra. Tai gali paversti šios jūros regioną savotiškais „laukiniais Vakarais“, naujausioje ataskaitoje perspėjo Pasaulinis laukinės gamtos fondas (WWF).
Dokumente su Baltija besiribojančių šalių vyriausybės raginamos sutelkti pastangas ir apsaugoti itin jautrias Baltijos ekosistemas nuo kylančio pavojaus.
WWF ataskaitoje nurodoma, kad iki 2030 metų Baltijos jūra kursuojančių laivų skaičius išaugs dvigubai, o naftos ir jos produktų transportavimo apimtys padidės 64 proc. Kruizinių laivų ir keltų laivybos apimtys per tą patį laikotarpį išaugs net 600 procentų, teigiama dokumente.
Fondo ekspertų vertinimais per artimiausius 20 metų žymiai išaugs vėjo energetikos plėtra Baltijos jūroje: jos pajėgumai padidės nuo dabartinių 400 megavatų iki 25 000 MW, tai yra, beveik 60 kartų. Didžioji dalis būsimų vėjo jėgainių bus statoma jūroje.
Pasaulinis laukinės gamtos fondas pabrėžia, kad be geresnio su Baltija besiribojančių valstybių transporto ir energetikos sistemų plėtros planavimo kyla reali grėsmė, jog Baltija taps „laukiniais Vakarais“, nes iki 2030 metų čia labai padaugės įvairių interesų konfliktų ir dar labiau padidės spaudimas jau dabar pažeistoms ir jautrioms Baltijos jūros ekosistemoms.