Netrukus turėtume sulaukti atnaujinimo, kurio svarba prilygs 1999 m. įvykiui, kai buvo priimtas standartas HTTP 1.1. Darbo grupė IETF HTTP pranešė, kad patvirtino standarto HTTP/2 specifikacijas, kurios pradėtos kurti 2012 m.
Standartas HTTP/2 sukurtas, modifikavus „Google“ pasiūlytą protokolą SPDY. Tarp jo naujovių – antraščių laukų suspaudimas (specifikacija HPACK), multipleksingas daugybės užklausų WEB serveriui palaikymui per vienintelį dvipusį TCP kanalą
HTTP/1.x protokolai yra tekstiniai, tačiau naujasis bus skaitmeninis, nors jo semantinis pagrindas (antraštės, pagrindinė dalis (body) ir kt.) išliks toks pats. Visos naujovės leis padidinti spartą tiek iš serverių, tiek iš klientų sistemų pusės.
SPDY antraščių suspaudimui naudojo algoritmą GZIP, tačiau 2012 m. buvo jame rasta spraga, kurią išnaudoja vadinamosios CRIME atakos. GZIP bendro naudojimo suspaudimo algoritmas, tuo tarpu HPAC skurtas tik HTTP/2 poreikiams.
HTTP/2 naudojami tie patys HTTP programavimo elementai, su kuriais dirbama ir šiandien, todėl visa tai palengvins perėjimo prie naujo protokolo procesą. SPDY naudojamas kriptografinis protokolas TLS, tačiau jo naudojimas HTTP/2 nebus privalomas. Tiesa, kai kurie kūrėjai jau pareiškė, kad palaikys HTTP/2 tik su TLS.
SPDY jau palaikomas naršyklėse „Chrome“, „Internet Explorer“ ir „Firefox“, taip pat „Facebook“, „Google“ ir „Twitter“, tačiau kiti tinklalapiai ir tarnybos šio protokolo nepalaiko.
„Google“ pareiškė, kad naršyklėje „Chrome“ atsisakys SPDY ir pereis prie HTTP/2 nuo 2016 m. Naujoji „Microsoft“ naršyklė „Spartan“ taip pat palaikys HTTP/2. „Mozilla“ pranešė, kad kitą savaitę turinti pasirodyti „Firefox 36“ palaikys HTTP/2 juodraštines 14 ir 15 versijas.