Tam, kad gyvose sistemose vyktų biocheminiai procesai, reikalinga energija. Paprastai ji gaunama katabolizmo metu, o tam naudojami tokios medžiagos kaip gliukozė. Pastarąją organizmas naudoja kaip maistą. Tačiau mokslininkai nustatė, jog gamtoje egzistuoja bakterijos, galinčios „virškinti“ grynąją energiją – šie organizmai tiesiogine to žodžio prasme minta elektronais.
Unikalias savo prigimtimi bakterijas – jų atrastos aštuonios rūšys – atrado biologai iš Pietų Kalifornijos universiteto (JAV), rašo „New Scientist“. Mokslininkai sugebėjo pademonstruoti akumuliatoriaus elektroduose augančias bakterijas, kurios vartoja ir išskiria elektros energiją. Patys organizmai buvo aptikti jūrų gelmėse esančiose nuosėdose. Savo natūralioje aplinkoje tokios bakterijos „valgo“ įvairiuose mineraluose esančius elektronus.
Vaizdo įraše užfiksuota, kaip elektronai perduodami iš vienos bakterijos kitai. Šis procesas vyksta tol, kol per gyvą grandinę elektronai perduodami toms bakterijoms, kurios yra arčiausiai maisto, t.y. jūros dugne esančių mineralų.
Įdomu tai, kad pastarosios bakterijos gali būti naudingos žmonijai. Pavyzdžiui, jos gali būti panaudotos biomašinų gamybai. Jos galėtų valyti nutekamuosius vandenis nereikalaudamos maitinimo. Atradimas taip pat turėtų padėti atsakyti į klausimą apie minimalų energijos kiekį, kuris reikalingas gyvybei palaikyti.