• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei turite draugą, kuris niekada nemoka už gėrimus arba nepilnai susimoka savo sąskaitą, pasistenkite labai ant jo nepykti todėl, kad šykštumas gali būti jų genuose, rašo „The Daily Mail“.

REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkai nustatė žmogaus DNR, kuris verčia žmones šykštėti savo pinigų. Beveik kas ketvirtas žmogus turi tokį „šykštumo geną“, kurį paveldėjo iš savo tėvų.

REKLAMA

Tyrimo metu, žmonės turintis tokį geną paaukojo mažiau pinigų labdarai. Tokie taupūs asmenys nuolatos prašo cigarečių vietoj to, kad patys nusipirktų, arba reguliariai skolinasi pinigų autobuso bilietui, tačiau vėliau jų negrąžina.

Mieliau rūpindamiesi savimi ir savo pinigais, jie taip pat gali reikalauti restorane paskaičiuoti visus patiekalus, kuriuos jis pats suvalgė, o ne bendrai pasidalinti sąskaitos apmokėjimą.

REKLAMA
REKLAMA

Vokietijos mokslininkai paėmė mėginius iš 101 savanorių vyrų ir moterų burnoje esančių ląstelių ir ieškojo jose geno, pavadinto COMT, kuris gali turėti G ir A versijas. Yra žinoma, kad šis genas gali paveikti smegenų chemines savybes. Mokslininkų manymu, šis poveikis gali atskleisti tai, kiek dosnus arba ne tu esi kitiems žmonėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savanoriams buvo liepta žaisti kompiuterinius žaidimus iš pinigų ir vėliau buvo pasakyta, kad jie gali paaukoti dalį ar net visus savo laimėjimus vargšams vaikams Peru. Siekiant paveikti jų emocijas, jiems dar buvo parodyta mažos mergaitės nuotrauka bei jos numegzta apyrankė.

COMT genas neturėjo įtakos tam, kiek vyrai ir moterys laimėjo žaisdami, tačiau jis paveikė tai, kiek vėliau jie paaukojo labdarai. Daugiau nei 20 proc. G versijos geno turėtojų atidavė visus savo pinigus, bet mažiau nei 2 proc. A versiją arba kitaip šykštumo geną turinčių buvo tokie dosnūs.

REKLAMA

Ankstesni tyrimai buvo atskleidę, kad mūsų polinkis į dosnumą tik iš dalies gali būti aiškinamas mūsų turimais genais. Tokie veiksniai kaip ugdymas, išsilavinimas ir religija taip pat vaidina svarbų vaidmenį.

Yra manoma, kad žmonių išlaidumas ar pagalba kitiems gali būti paaiškinta tuo, jog tai leidžia mums jaustis gerai. Viename moksliniame žurnale mokslininkai rašo, kad altruizmas yra apibrėžiamas nesavanaudišku susirūpinimu kitų gerove.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų