Europos mokslininkų grupė, naudodama Europos kosmoso agentūros ESA palydovą „Corot“, atrado dar vieną planetą už Saulės sistemos ribų.
Jupiterio dydžio planeta, pavadinta „COROT-EXO-4b“, skrieja apie truputį didesnę už Saulę žvaigždę, apsisukdama apie ją per 9,2 dienos.
„Corot“ palydovas, paleistas į orbitą 2006 metų gruodžio pabaigoje, specialiai skirtas vadinamųjų tranzitinių egzoplanetų paieškoms ir astroseismologijos tyrimams.
Tranzitinės planetos, skriedamos apie savo žvaigždę, periodiškai atsiduria vienoje linijoje tarp Žemės stebėtojo ir žvaigždės, taip sukeldamos nežymų žvaigždės šviesos susilpnėjimą, kurį ir registruoja „Corot“ palydovo prietaisai.
Planuojama, kad „Corot“ per savo pustrečių metų darbo trukmę stebės apie 120 tūkst. žvaigždžių, galinčių turėti planetas. Per pusantrų metų iš jų jau buvo stebima apie 50 tūkst.
„COROT-EXO-4b“ – tai jau ketvirtoji šios mokslininkų grupės atrasta planeta. Pagal žvaigždės paviršiuje esančias tamsias dėmes nustatę pačios žvaigždės apsisukimo apie savo ašį periodą, mokslininkai įsitikino, kad abu periodai sutampa.
Toks rezultatas buvo gana netikėtas, kadangi planeta yra per maža ir per toli nuo žvaigždės, kad galėtų turėti kokios nors įtakos žvaigždės sukimuisi.
Kol kas neaišku, ar planeta ir žvaigždė nuo pat jų susidarymo prieš milijardą metų sukosi tuo pačiu periodu, ar tokia neįprasta sinchronizacija atsirado vėliau.