Muzikos parsisiuntimo svetainėse dažniausiai galima rasti naujų populiarių dainų, bet interneto platybėse slypi ir nemažai senų gerų kūrinių. Mes padėsime juos surasti.
Muzika žadina jausmus ir sukelia prisiminimus, klausytoją žaibiškai perkeldama į tam tikrą laiką arba vietovę. Tačiau kartais būna sudėtinga aptikti senesnę dainą. iTunes (www.apple.com/itunes) arba Google Play Music (play.google.com/about/music) muzikos parduotuvėse siūlomos daugiausia naujos ir populiarios dainos.
Muzikos prenumeravimo svetainėse galima rasti senesnių garso takelių, tačiau jų suskirstymas į kategorijas nėra tobulas. Ypač sudėtinga patinkančią muziką rasti vyresnio amžiaus muzikos mėgėjams – jiems pagelbės mūsų patarimai.
Muzika mėgaukis nemokamai
Last.fm (www.last.fm) svetainėje yra milijonai garso takelių, kurių galima klausytis individualiai arba radijo stotyse. Pastarųjų čia yra šimtai, nemažai jų yra skirtos senos muzikos mėgėjams. Raktažodžiai leidžia nesunkiai rasti norimą kūrinį – tiesiog įvesk dominančius metus ir spustelk su jais susijusią radijo stotį arba albumą.
Paieškos langelyje įvedęs free arba download, rasi takelius, kuriuos galima parsisiųsti į savo kompiuterį. Be to, yra nemokamos Last.fm aplikacijos, skirtos Android (www.snipca.com/10675) ir iPhone (www.snipca.com/10674). Kitas muzikos leistuvas – Bloom FM (www.bloom.fm) taip pat leidžia mėgautis muzika nemokamai savo iPhone arba Android įrenginyje. Prisijunk, paspausk Decades ir pasirink dominančius metus (pradedant 1950-aisiais), arba muzikos pasirinkimo ratu nurodyk aktualų muzikos žanrą. Kai atkūrimas prasidės, apatiniame kairiajame kampe pamatysi apskritimus. Paspausk juos, kad surastum panašius kūrinius. Už 4 litus per mėnesį į savo telefoną arba planšetinį kompiuterį galėsi parsisiųsti 20 takelių, o 20 litų mėnesinė prenumerata leidžia sučiupti net 200 takelių ir klausytis jų offline režimu.
Dar viena nuostabi svetainė yra 8tracks (www.8tracks.com). Čia vartotojai gali sukurti grojaraščius iš 8 kūrinių, išsaugoti ir padaryti juos pasiekiamus kitiems vartotojams. Tiesiog įvesk atlikėjo pavadinimą, kad jo kūrinius surastum grojaraščiuose.
Radijo grotuvą pritaikyk savo epochai
Internetinės radijo stotys yra nemokamos, nemažai jų transliuoja senesnius kūrinius. Norėdamas surasti stotį, www.shoutcast.com svetainėje paiešką gali atlikti pagal muzikos rūšį, bet kur kas paprasčiau tai padaryti pasinaudojus TuneIn Radio (tunein.com) arba Live365 (www.live365.com) svetainėmis. Įvesk atlikėją, epochą arba muzikos žanrą, kad surastum atitinkamas radijo stotis. Pavyzdžiui, TuneIn Radio siūlo 1950-ųjų estradinius koncertus (www.snipca.com/10644). Be to, mums patiko vartotojo Diane 1950-ųjų ir 1960-ųjų kūrinių kolekcijos Live365.com svetainėje (www.snipca.com/10642).
Gali sukurti savo radijo grotuvą, pasirinkęs aktualias radijo stotis, tarp kurių – Absolute Radio 60s ir Absolute Radio 70s. Gali pridėti bet kokias stotis, kurios yra suderinamos su Radioplayer (www.radioplayer.co.uk). Apsilankyk pasirinktos radijo stoties svetainėje ir spustelk Listen live nuorodą. Tuomet spustelk My stations, grotuvo langelyje surask kitą radijo stotį, kurią norėtum išsaugoti, ir spustelk Add. Analogiškai gali pridėti iki penkių radijo stočių.
Kai kurios radijo stotys turi savo aplikacijas. Išbandyk iOS skirtą Absolute Classic Rock (www.snipca.com/10680), Android skirtą Absolute Radio 60s (www.snipca.com/10648) arba iOS skirtą Absolute Radio (www.snipca.com/10649). Visos jos yra nemokamos.
Pasinaudojęs savo muzikos leistuvu atrask senus takelius
Freemake Music Box (www.snipca.com/10636) – puikus nemokamas muzikos leistuvas, kuris leidžia atlikti dainų ir atlikėjų paiešką internete ir rezultatus išsaugoti grojaraščiuose. Dėl jo puikių paieškos įrankių mums pavyko atrasti nuostabių 1960-ųjų ir 1970-ųjų kūrinių. Music Box net leidžia takelius iš interneto sujungti su vartotojo muzika standžiajame diske, iš skirtingų šaltinių sukuriant bendrą grojaraštį.
Gauk nostalgišką muzikos aplikaciją
Nemažai internetinių radijo stočių atkuria senos JAV muzikos hitus – jeigu esi britų muzikos gerbėjas, atkreipk dėmesį į puikią iOS skirtą aplikaciją Oldies Radio+ (www.snipca.com/10620). Analogiška Android skirta Free Oldies Radio aplikacija (www.snipca.com/10621) taip pat nebloga, bet ji ne visuomet pateikia informaciją apie kūrinį. Laimei, duomenis apie dainą ir atlikėją gali gauti turėdamas nemokamą Shazam aplikaciją (www.snipca.com/10645) – abi šias aplikacijas gali naudoti vienu metu.
Ieškok istorinėse svetainėse
Jeigu Tave domina tam tikra epocha, jai dedikuotose svetainėse galėsi rasti įdomių muzikos perlų. Pavyzdžiui, mes aptikome, kad The 1940s Society (www.1940.co.uk) parduoda to laikotarpio muzikos CD. Apsilankyk www.snipca.com/10640, kad peržiūrėtum jų muzikos kolekciją.
Classics Online svetainės (www.classicsonline.com) skyrelyje Nostalgia yra 1920–1950 metų džiazinės muzikos. Gali įsigyti albumus arba individualius takelius MP3 formatu. 32 Lt mėnesinė prenumerata leidžia mėgautis neribotu muzikos transliavimo srautu ir 10 proc. nuolaida visiems pirkiniams. Yra ir 7 dienų bandomasis laikotarpis, tačiau norint jį aktyvinti teks įvesti savo kreditinės kortelės duomenis – jam pasibaigus, pinigai bus nuskaičiuoti automatiškai.
Surask dainas, kurių pavadinimo neprisimeni
Jeigu negali prisiminti dainos pavadinimo, pabandyk pasinaudoti nemokama SoundHound aplikacija. Turėsi sugroti jos ritmą arba priedainį stuksendamas arba švilpdamas. Android arba iOS versijose turėsi suteikti jai prieigą prie mikrofono. Tuomet spausk oranžinį mygtuką viršutiniame kairiajame kampe ir atkurk dainos dalį. SoundHound kūrėjų teigimu, aplikacijai reikia apie 10 sek. kūriniui atpažinti, bet mūsų patirtis rodo, kad ji su užduotimi susitvarko kur kas greičiau. Aplikacija pateikia atpažintos dainos tekstą ir leidžia išklausyti ją Spotify svetainėje (jeigu tai įmanoma).
Atrask senas TV ir radijo laidas
TV laidos taip pat leidžia prisiminti senus gerus laikus. Nemažai senų TV laidų rasi YouTube svetainėje. Be to, jų garso takelius (be vaizdo) gali įrašyti MP3 formatu. Tam gali pasinaudoti nemokama MP3Jam (www.mp3jam.org) programa – aktualaus vaizdo klipo nuorodą įkelk į jos paieškos langelį ir leisk MP3Jam jį parsisiųsti. Garso takeliui iškirpti naudokis nemokamu garso failų redaktoriumi Acoustica Basic 6 (www.snipca.com/10638). SoundCloud (www.soundcloud.com) svetainėje yra senų radijo laidų skyrelis (www.snipca.com/10633), kuriame taip pat galėsi rasti daug įdomybių.
Daugiau apie įvairias programas ir interneto tarnybas – žurnale ComputerActive.