Tarptautinė astronomų grupė už 44 šviesmečių nuo Žemės stebėjo žvaigždės sistemą, susidedančią iš 6 planetų. Viena iš jų yra vadinamojoje „gyvybės juostoje", kurioje turėtų būti gyvybės raidai tinkamos sąlygos.
Mikko Tuomi iš Hertfordšyro universiteto (D. Britanija) ir Guillemo Anglada-Escude (Getingeno universitetas, Vokietija) vadovaujama astronomų grupė už 44 šviesmečių nuo Žemės atrado aplink nykštukinę žvaigždę HD 40307 skriejančias dar tris planetas. Dar trys čia buvo atrastos kiek anksčiau, pranešė „Space.com".
Šeštoji šios sistemos planeta, pavadinta HD 40307g, priklauso vadinamajai „superžemių„ kategorijai: jos masė ir skersmuo panašūs į Žemės, sakoma pranešime. HD 40307g skrieja maždaug 90 mln. kilometrų atstumu nuo savo žvaigždės. Pasak astronomų, ši planeta patenka į „gyvybės juostą“ – jos paviršius neturėtų būti nei per karštas, nei per šaltas gyvybei egzistuoti, be to, tokiomis sąlygomis planetoje gali būti skysto vandens.
Pranešama, kad egzoplanetos HD 40307g masė yra mažiausiai 7 kartus didesnė už Žemės masę. Vieneri metai šioje planetoje trunka 197,8 Žemės paras.
Mokslininkų teigimu, HD 40307g skrieja pakankamai toli nuo savo žvaigždės, kad galėtų suktis aplink savo ašį, o ne visą laiką būti atsisukusi viena puse į žvaigždę. Tai reiškia, kad šioje planetoje gali būti į Žemę panašus dienos ir nakties ciklas, o tai taip pat didina gyvybės atsiradimo ir raidos joje tikimybę.
Žvaigždė HD 40307 yra Pietų pusrutulyje matomo Tapytojo žvaigždyno rajone. Pasak mokslininkų, ši žvaigždė yra šiek tiek blankesnė ir mažesnė už Saulę. Tai, kad nuo Žemės ją skiria palyginti nedidelis 44 šviesmečių atstumas, teikia viltį, kad ateityje, patobulinus optinių teleskopų galimybes, šią sistemą būtų galima stebėti tiesiogiai iš Žemės.