Visas sąrašas, paskelbtas 2021 m. birželio 25 d., yra ilgas ir apima daugybę populiarių „Apple“ produktų, įskaitant „iPhone 12“ modelius, ausines „AirPods“, laikrodį „Apple Watch“, kompiuterius „MacBooks“, išmaniąsias kolonėles „HomePod“, tam tikras „Beats“ ausines ir daugybę įkrovimo priedų.
Nerimas kyla dėl magnetų ir radijo imtuvų, naudojamų elektromagnetinius laukus skleidžiančiuose įrenginiuose. Šie komponentai gali trikdyti medicinos prietaisus, ypač širdies stimuliatorius, kurie reaguoja į magnetus ir radijo imtuvus, kai yra arti įrenginių.
„Apple“ pataria vartotojams laikyti šiuos gaminius saugiu atstumu nuo medicinos prietaisų, kurie yra nutolę daugiau nei 15 cm arba daugiau nei 30 cm atstumu, jei kraunami belaidžiu būdu. Jie taip pat siūlo žmonėms pasikonsultuoti su savo gydytoju ir prietaiso gamintoju dėl konkrečių rekomendacijų.
Kaip pabrėžė „BBC News“, kai kurie „Apple“ produktai turi širdies būklės sekimo programas. Kai kuriuos „Apple“ laikrodžius galima naudoti atliekant elektrokardiogramą. Jie patikrina širdies elektrinių signalų chronometražą ir stiprumą.
Atnaujintas sąrašas buvo pateiktas iškart po šio mėnesio pradžioje paskelbto Amerikos širdies asociacijos leidinio tyrimo, kuriame nustatyta, kad „iPhone 12“ belaidžio įkrovimo technologijoje naudojami magnetai gali trukdyti implantuotiems širdies prietaisams. Mokslininkai laikė išmanųjį telefoną virš odos šalia implantuotų širdies prietaisų arba tiesiai virš vis dar supakuoto širdies prietaiso ir nustatė, kad jis trikdė prietaisą beveik 80 procentų (11 kartų iš 14) laiko.
„Mes visada žinojome, kad magnetai gali trikdyti implantuojamus elektroninius širdies veiklą reguliuojančius prietaisus, tačiau mus nustebino magnetų, naudojamų „iPhone 12“ magnetų technologijoje, stiprumas“, – sakė dr. Michaelas Wu, pagrindinis tyrėjas ir kardiologas.
„Apskritai, magnetas gali pakeisti širdies stimuliatoriaus laiko apskaičiavimą arba išjungti defibriliatoriaus gelbėjimo funkcijas, ir šis tyrimas rodo, kad visiems būtina žinoti, jog elektroniniai prietaisai su magnetais gali trukdyti implantuojamiems elektroniniams širdies veiklą reguliuojantiems prietaisams“, – pridūrė jis.
Tačiau ne tik „Apple“ produktai gali trikdyti širdies stimuliatorius, perspėjo tyrimo autoriai.
„Amerikos širdies asociacija ir širdies stimuliatorių bei implantuojamųjų kardioverterių defibriliatorių gamintojai jau seniai rekomendavo mobiliuosius telefonus dėti prie ausies, esančios priešingoje implantuojamo prietaiso kūno pusėje, ir laikyti mobiliuosius telefonus bent 10 centimetrų atstumu nuo prietaiso, todėl ne marškinių ar palto kišenėje, esančioje toje pačioje pusėje kaip ir širdies įtaisas“, – paaiškino širdies ir kraujagyslių instituto Pitsburgo universitete medicinos profesorius, klinikinės elektrofiziologijos stipendijų programos direktorius Markas A. Estesas.