• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nauji JAV astronomų skaičiavimai atskleidė, kad asteroido „Apophis“ susidūrimo su Žeme 2036 m. pavojus yra mažesnis, nei buvo manoma.

REKLAMA
REKLAMA

2004 m. atrastas asteroidas 99942 „Apophis“ yra maždaug 2 futbolo aikščių dydžio. Pasaulio visuomenės dėmesį jis atkreipė po to, kai buvo nustatyta, jog egzistuoja tikimybė, kad palyginti netolimoje ateityje jis gali įsirėžti į Žemę. Mokslininkų teigimu, net jei taip ir nutiktų, „Apophis“ nesukeltų globalios katastrofos, o tik nuniokotų tam tikrą planetos regioną.

REKLAMA

Tačiau naujausi asteroido stebėjimo duomenys, gauti Havajų universiteto (JAV) Mauna Kėja observatorijoje, leido astronomams perskaičiuoti jo orbitą. Paaiškėjo, kad patikslinta „Apophis“ orbita kelia mažesnį susidūrimo su Žeme pavojų, skelbia „Space.com“.

„Naudojant naujuosius duomenis ir patobulintą kompiuterinį modeliavimą nustatyta, kad tikimybė, jog 2036 m. balandžio 13 dieną „Apophis“ susidurs su Žeme, nuo 1: 45 000 sumažėjo iki maždaug 4: 1 000 000“, - pareiškė NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijos Pasadenoje netoli Žemės skriejančių objektų programos mokslininkas Steve‘as Chesley.

REKLAMA
REKLAMA

Iš pradžių buvo manoma, kad tikimybė, jog šis asteroidas susidurs su Žeme dar 2029 m., siekia 2,7 proc. Tolimesni stebėjimai visiškai atmetė susidūrimo 2029 m. prielaidą.

Tačiau astronomai pažymi, kad „Apophis“ 2029 m. balandžio 13 d. vis tiek pasieks priartėjimo prie Žemės rekordą. Nors ir nekeldamas pavojaus, jis pralėks 29 280 kilometrų atstumu nuo mūsų planetos.

Naujausi JAV astronomų stebėjimų duomenys liudija, kad „Apophis“ vėl smarkiai priartės prie Žemės 2068 metais. Susidūrimo tikimybė šiuo metu vertinama kaip 3 : 1 000 000.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų