Kauno technologijos universitetas (KTU) ir UAB „Altas informacinės technologijos“ („Altas IT“) naujuosius mokslo metus pradėjo bendradarbiavimo projektu, kuriuo siekiama nutiesti tiltą tarp mokslo ir verslo – skatinti pažangių skaitmeninių vaizdo valdymo technologijų diegimą Lietuvoje, plėtoti skaitmeninio vaizdo valdymo sistemų rinką, gerinti studijų kokybę bei išnaudoti šalies studentų potencialą, teigiama bendrovės pranešime.
„Altas IT“ įsipareigojo skirti KTU Telekomunikacijų ir elektronikos fakultetui „Mobotix“ vaizdo valdymo įrangą, įrengti modernią laboratoriją su demonstracine mokomąja medžiaga, o taip pat suteikti nemokamą galimybę universiteto dėstytojams dalyvauti mokymuose Vokietijoje. KTU savo ruožtu įsipareigoja įtraukti į studijų programą praktinius užsiėmimus, per kuriuos studentai bus mokomi dirbti su „Mobotix“ įranga. Numatoma, jog „Altas IT“ ir „Mobotix“ investicija į projektą sieks apie 50 000 litų.
Įmonės ir universiteto atstovai tiki, jog pradėtas bendradarbiavimas bus naudingas abiem pusėms: tai padės pagerinti studijų kokybę, išugdyti gerų, konkurencingų, su naujausiomis technologijomis gebančių dirbti specialistų, o taip pat supažindinti visuomenę su inovatyviais sprendimais, jų tikslingumu ir nauda.
Pasak „Altas IT“ direktoriaus Rolando Gudelio, vykdydama veiklą Lietuvoje jų įmonė naudojasi naujausiais ir pažangiausiais sprendimais bei technika; kita vertus, nuolat junta gerų specialistų stygių. „Ką tik baigę universitetą studentai dažniausiai nėra susipažinę su naujausiomis vaizdo apdorojimo technologijomis, nemoka su tokia įranga dirbti. Džiugu, jog nuo šiol galėsime pasidalyti sukauptomis žiniomis su KTU – juk tai didžiausią patirtį šalyje turinti technologinis universitetas. Taip pat viliamės, kad toks verslo ir mokslo bendradarbiavimo projektas bus pavyzdys ir kitoms įmonėms“, – pranešime cituojamas bendrovės direktorius.
Teigiama, kad šis bendradarbiavimas yra svarbus ir KTU akademinei bendruomenei. „Įrengus modernią laboratoriją studentai turės ne tik teorinę, bet ir praktinę galimybę išbandyti bei išmokti dirbti su pažangiausia technika; taip pat bus atnaujintos mokymo programos. Tikiu, kad tai duos realią naudą ir vaizdo stebėjimo srityje dirbančioms įmonėms: įdarbinant ką tik universitetą baigusius studentus nebereikės baimintis, jog šie neturi praktinių žinių“, – sakė KTU Telekomunikacijų ir elektronikos fakulteto dekanas Algimantas Valinevičius.
„Altas IT“ Telekomunikacijų ir elektronikos fakulteto Elektronikos inžinerijos katedrai kartu su demonstraciniu stendu skiria įvairių modelių „Mobotix“ kameras, tarnybinę stotį, komutavimo įrangą, atlieka sistemos įdiegimo ir paleidimo darbus, suteikia galimybė universiteto dėstytojams dalyvauti nemokamuose mokymuose Vokietijoje, teigiama pranešime.