Visai neseniai pirmasis kompanijos „MediaTek“ aštuonių branduolių procesorius MT6592, kuris debiutuos lapkričio mėnesio antroje pusėje, pateko į testinio paketo „AnTuTu“ duomenų bazę. Remiantis testais, 1,7 GHz dažniu dirbantis aštuonių branduolių „MediaTek“ procesorius surinko 25 496 balus (reikia pabrėžti, kad tai yra tikri 8 branduoliai, o ne koncepcija „ARM big.LITTLE“).
Remiantis šiuo rezultatu, „SoC“ mikroschema MT6592 atsidūrė žemiau nei tuo pačiu dažniu veikiantis procesorius „Snapdragon 600“ (toks įdiegtas išmaniajame telefone „HTC One“), tačiau aplenkė procesorių „Snapdragon S4 Pro“ (APQ8064), kurį galima rasti „Nexus 4“.
Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad įvyko klaida. Juk negali būti, kad aštuoni branduoliai būtų lėtesni nei keturi. Tačiau jeigu pažvelgtume atidžiau, nieko neįtikėtino nerastume, teigia tinklalapio „Fudzilla“ atstovai.
Visų pirma, „MediaTek MT6592“ remiasi „ARM Cortex-A7“ architektūros branduoliais, kurių tiesiog nėra prasmės lyginti su produktyviais „Exynos 5 Octa“ arba „Qualcomm Snapdragon 800“ branduoliais, besiremiančiais „Cortex-A15“ architektūra.
Natūralu, kad jie bus lėtesni, kadangi pagrindinis „Cortex-A7“ privalumas – mažas energijos suvartojimo lygis ir nedideli kristalo matmenys. „Cortex-A7“ branduolio plotas sudaro vos penktadalį „Cortex-A15“ branduolio ploto, juo labiau, kad ir energijos suvartojimo lygis sudaro vos 20-25% galingesnės architektūros atstovo vartojamos energijos kiekio.
Tai reiškia, kad „MediaTek“ procesoriaus gamybos savikaina bus žymiai mažesnė, nei jo galingesnio konkurento. Trumpai tariant, aštuonių branduolių „MediaTek“ lustas pasieks panašių rezultatų, kaip ir keturių branduolių konkurentų sprendimai, tačiau už daug mažesnę kainą. Kitas dalykas, kad vis dar išlieka problema dėl daugelio branduolių programinio palaikymo.
Šiandien praktiškai nėra programų (ir testai nėra išimtis), kurios galėtų teisingai ir pilnai apkrauti visus mobilių „SoC“ mikroschemų skaičiavimų branduolius. Tiesa, čia ir slypi paslėptas aštuonių branduolių „MediaTek“ procesoriaus potencialas. Šiandien rodomi neblogi rezultatai rytoj gali būti žymiai pagerinti, ir tam reikės tik programinės įrangos optimizavimo.