• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį „Apple“ paskelbė pribloškiantį faktą – iš interneto parduotuvės „iTunes“ buvo atsiųsta net 25 milijardai dainų.

REKLAMA
REKLAMA

Tokia sėkmė kompaniją lydi jau visą dešimtmetį: 2001-aisiais pasirodė pirmasis „iPod“, o 2003-aisiais „iTunes“ interneto parduotuvė. Metams bėgant buvo kuriami ir nauji „iPhone“ telefonai, mobiliųjų įrenginių pardavimas beveik visuomet pasiekdavo rekordą, o „Apple“ tapo visame pasaulyje žinomu vardu. Metams bėgant šios kompanijos ėmė bijoti interneto gigantės „Amazon“ ir „Google“, o dabar konkurencija pasiekė auksčiausią lygį.

REKLAMA

Cnn.com pateikia penkis įdomius faktus apie šios kompanijos sėkmę skaitmeninės muzikos pardavimo srityje.

Kaip auga atsisiuntimų skaičius?

Vyruką iš Vokietijos Phillipą Lupkę lydėjo tikra sėkmė, jis paspaudė „iTunes“ mygtuką reikiamą sekundę. Internautas už paspaudimą gavo 13 tūkst. JAV dolerių (apie 28 tūkst. litų) vertės „iTunes“ dovanų kortelę. Pasak „Apple“, naudotojai atsisiunčia maždaug 15 tūkst. kūrinių kiekvieną minutę. Tad paspausti atsisiuntimo nuorodą reikiamu metu – sėkmės reikalas.

REKLAMA
REKLAMA

Kokia muzika buvo atsiųsta?

Tikriausiai tokios muzikos dar neteko girdėti... Laiminga atsisiųsta daina – „Monkey Drums“ („Goksel Vancin Remix“). Tokią dainą sukūrė Chase Buch – britų house muzikos didžėjas ir prodiuseris. Kūrinyje nėra jokio teksto, o klausyti tokios muzikos galima tik prakaitu dvelkiančioje klubo patalpoje. Būtent už tai mokami pinigai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiti „iTunes“ sėkmės etapai:

• 25 milijoninė daina – „Let It Snow Let It Snow!“, Frank Snatra, 2003 metai;

• 100 milijoninė daina – „Somersault“ („Danger Mouse remix“) dainos autoriai: anglų elektroninės muzikos dievukai „Zero“, 2004 metai;

• 500 milijoninė daina – „Mississippi Girl“, Faith HILL, 2005;

• 1 milijardo riba buvo pasiekta atsisiuntus „Coldplay“ kūrinį „Speed of Sound“, 2006 metai;

REKLAMA

• Kitas laimingasis, Alexas Ostrovsky iš Mičigano, gavo ne tik 10 tūkst. JAV dolerių dovanų kortelę, bet ir 20 colių „iMac“ ir 10 penktos kartos „iPod“ planšetinių kompiuterių.

25 milijardai nėra daug?

Pažiūrėkime, kaip yra iš tiesų:

• Daugiausia atsisiuntimų sulaukusi ir į Gineso rekordų knygą įrašyta daina „White Christmas“ buvo parduota net 100 milijonų melomanų, padauginkite šį skaičių 250 kartų ir gausite 25 mlrd. • Michaelo Jacksono albumo „Thriller“ parduota 42 milijonai kopijų, norint pasiekti „iTunes“ atsisiuntimų rodiklius, skaičių reikia padidinti dar maždaug 600 kartų; • „Gogle Play“ interneto parduotuvėje rugsėjį buvo atsiųsta 25 mlrd. televizijos laidų įrašų, filmų, elektroninių knygų ir „Android“ operacinei sistemai skirtų programų, bet ne vien tik muzikos!

Išvada viena: 25 mlrd. – daug.

Daugiau statistikos:

• 119 šalyse veikia „iTunes“ programa;

• 260 milijonai – būtent tiek dainų galima rasti „iTunes“ tinklalapyje;

• Daugiau nei 1 milijonas dainų buvo parduota 2003-ųjų balandžio mėnesį.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų