• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apie svarbiausius miesto įvykius rašantys žurnalistai vakar nebuvo įleisti į Kauno miesto savivaldybę. Jų leidimai, turėję galioti dar bent 4 mėnesius, vakar jau nebegaliojo. Arūno Valinsko inicijuotus ribojimus žurnalistams Kaune tęsia konservatorių -krikščionių demokratų atstovai.

REKLAMA
REKLAMA

Leidimų sistema Kauno miesto savivaldybėje pradėjo galioti praėjusių metų spalio pabaigoje. Tačiau iki šiol nėra oficialiai nustatytos ir patvirtintos tvarkos, kokios trukmės leidimai, suteikiantys galimybę nevaržomai vaikščioti po Kauno miesto savivaldybę, yra suteikiami. Laikinosios sostinės tarybos nariai sakosi leidimo išdavimo tvarkos aprašo nematę ir jo netvirtinę.

REKLAMA

Kauno miesto savivaldybės Bendrųjų reikalų departamento direktorius Valentinas Markevičius LŽ vakar pripažino, kad dokumentą, nustatantį galinčiųjų patekti į savivaldybę sąrašą, matė tik Kauno meras Andrius Kupčinskas ir dar keletas Kauno miesto savivaldybės administracijos atstovų.

Pasiteiravus, kaip į miesto savivaldybę pateks žiniasklaidos atstovai, nedviprasmiškai atsakyta: „Leidimai žurnalistams išduodami pagal savivaldybės tarybos sekretoriato rekomendacijas.“

REKLAMA
REKLAMA

„Tai reiškia, kad jei žurnalistas apie savivaldybės valdančiosios daugumos darbą parašys nepalankiai, tikėtina, kad pastarajai lojalus tarybos sekretoriatas rekomenduos leidimo tokiam žiniasklaidos atstovui nebeišduoti“, - sakė Kauno miesto tarybos narys Kęstutis Mikėnas.

Jam pritardamas socialdemokratas Gintautas Labanauskas sakė, kad šiuo metu sprendimas dėl galinčių patekti į savivaldybę asmenų yra priimamas be reglamentuotos tvarkos, vadovaujantis asmeninėmis simpatijomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Leidimai galėtų būti išduoti redakcijoms, o žurnalistai juos pasiimtų, kada jiems jų prireikėtų. Jie nebus vardiniai“, - tvirtino G.Labanauskas.

Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungos narė Janina Sabaitė vakar juokavo, kad beliko apmokestinti įėjimą į Kauno miesto savivaldybę ir įrengti mokamą telefono liniją.

„Savivaldybė taip „apsisaugotų“ nuo nepageidaujamų asmenų skambučių ir dar pinigų į miesto biudžetą surinktų“, - ironizavo J.Sabaitė.

Leidimų sistema Kauno miesto savivaldybei kainavo apie 20 tūkst. litų. Apie 12 tūkst. litų išleista pačių elektroninių leidimų gamybai.

Kristina Kučinskaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų