Ketvirtadienį Vilniaus miesto 3 apylinkės teismas atmetė Vilniaus 2-ųjų pataisos namų teikimą dėl Igorio Achremovo lygtinio paleidimo iš laisvės atėmimo vietos neatlikus septynerių metų devynerių mėnesių ir dvidešimt aštuonerių dienų laisvės atėmimo bausmės.
Teismas konstatavo, kad nuteistasis atitinka formalųjį lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos pagrindą, tai yra atlikęs daugiau kaip pusę paskirtos laisvės atėmimo bausmės, palaiko santykius su artimaisiais, ne kartą buvo skatintas, charakterizuojamas teigiamai, įsipareigojo doru elgesiu ir stropiu darbu įrodyti, kad pasitaisys, dirba, tačiau formaliųjų kriterijų atitikimas tėra lygtinio paleidimo klausimo svarstymo sąlyga, o ne lygtinio paleidimo pagrindas.
Lygtinis paleidimas iš laisvės atėmimo vietos taikomas atsižvelgiant ne tik į nuteistojo asmenybę, jo elgesį bausmės atlikimo metu, bet ir į nusikalstamos veikos pavojingumą bei pobūdį. Teismas, svarstydamas Igorio Achremovo lygtinio paleidimo galimybę iš pataisos įstaigos, atsižvelgė į padarytus nusikaltimus, jų pavojingumą visuomenei.
Teismas konstatavo, kad nuteistajam už padarytus labai sunkius nusikaltimus buvo paskirta griežta dvidešimt penkerių metų laisvės atėmimo bausmė, o neatliktos bausmės dalis pakankamai didelė.
Kadaise Vilniuje gyvavusiai „Vilniaus brigados“ smogikų grupei priskirtas I. Achremovas už 1993-iųjų spalį nušauto žurnalisto Vito Lingio žmogžudystę yra nuteistas 25 metais nelaisvės metais.
Už rezonansinį nusikaltimą teisiamųjų suole 1994-ųjų rudenį be I. Achremovo atsidūrė ir anuomet gyvavusios didžiausio sostinėje kriminalinės grupuotės – Vilniaus brigados vadeiva Borisas Dekanidzė ir du žemesnio rango gaujos nariai − Viačeslavas Slavickis, Borisas Bobičenka.
Pastarieji du nors ir gavo griežtas bausmes, paskui teismo buvo anksčiau laiko paleisti ir jau senokai mėgaujasi laisve.
Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija, pirmininkaujama Vytauto Greičiaus, skyrė B. Dekanidzei paskutinę šalies istorijoje mirties bausmę. Ji buvo įvykdyta 1995-ųjų vasarą.
Praėjus kuriam laikui I. Achremovui bausmė buvo pakeista laisvės atėmimu iki gyvos galvos. Vėliau − sutrumpinta iki 25 metų. Dabar jam yra likę kalėti 8 metai ir 3 mėnesiai.
Šių metų gegužę tik per plauką I. Achremovui neatsivėrė kalėjimo vartai, ir žmogus, nužudęs žurnalistą, būtų galėjęs keliauti kur tik panorėjęs, bet galiausiai jis buvo paliktas už grotų.
Svarstydamas I. Achremovo likimą, teismas atsižvelgė į tai, kad nuteistasis yra atlikęs jau daugiau kaip pusę bausmės. Jis iki šiol neturi nuobaudų, įkalinimo įstaigoje 15 kartų skatintas už gerą elgesį ir tik kartą buvo padaręs smulkų nusižengimą.
„Prieš kiek laiko mano tėvai buvo susitikę su V. Lingio broliu Audriumi. Bet jis sakė, kad man niekada neatleis. Esu laišką parašęs ir V. Lingio našlei. Žinau, kad tas laiškas ją pasiekė, bet ji man nieko neatrašė. Suvokiu, kad mano poelgiui nėra jokio pateisinimo. Kartais aš pagalvoju, kad tų žmonių vietoje lygiai taip pat elgčiausi... Suprantu, kada nors atsivers kalėjimo vartai, bet kas toliau? Kol kas man nemenkas galvosūkis, kaip galėsiu išgyventi atsidūręs laisvėje“, - šių metų birželį portalo „Balsas.lt“ žurnalistui prasitarė I. Achremovas.