D. Kunčienė pirmiausia primena, kad jeigu mes patys savęs nesaugosime ir neprižiūrėsime, tai nepadės ir ta žolelė, tačiau jeigu mylėsime save, tai žolelių pagalba yra didelė.
„Iš savo patirties galiu pasakyti, kad galva neperkaistų naudoju varnalėšos lapą. Susiradusi didelį varnalėšos lapą užsidedu ant galvos ir tada užsirišu skarelę, jeigu su skrybėle tai po ja. Kai užsidedi varnalėšos lapą, tai tikrai daug saugiau galvai, nes varnalėša sugeria karštį ir nepraleidžia jo į galvą“, - dalinosi patarimu pašnekovė.
Žolininkė primena, kad reikia gerti pakankamai vandens, drėkinti orą. Ir atskleidžia, jog geriausiai karštą dieną veidą prausti su gysločio lapų arbata ir jeigu saulė pažeidė odą, tai gysločių lapų arbata ją atgaivins.
Kaip pasiruošti gysločių arbatą:
Vienai stiklinei vandens reikia 4-5 gysločių lapų, juos susmulkinti ir gerai šiltu vandeniu kaip arbatą palaikyti, kad pritrauktų. Tada už 10-15 minučių galima jau vilgyti kokį lininį skudurėlį ir dėti kompresus ant veido. Galima iš šios arbatos padaryti ledukus ir paskui per skudurėlį šaldyti saulės pažeistą odą.
„Galima tą patį padaryti su agurku arba arbūzu, nes jie turi vėsinamų savybių. Galima išsispausti agurkų sulčių, prisidėti ledų ir atsigerti. Tai puikus kokteilis atgaivai ir per jį gausime kalio, kurį išprakaituojam“, - tikino D. Kunčienė.
Pašnekovė priduria, kad svarbiausia karštomis dienomis nevalgyti sunkaus maisto ir nevartoti riebalų.
„Reikia gerti šaltų arbatų ir visada tokiomis dienomis turi būti ant stalo vandens. Mėtų lapeliai, medetkų žiedeliai ir galit citriną supjaustyti. Toks vanduo turi būtinai būti ant kiekvieno stalo,“ – įsitikinus žolininkė.
D. Kunčienė pasakoja, kad ji nenaudoja pirktinių kremų nuo saulės, o gaminasi pati – „Aš nuo saulė esu pasigaminusi tepalą iš aliejaus, į kurį dedu pušų, eglės ir kadagio ištraukas, kurias gaminausi žiemą ir tai yra apsauginis mano kremas nuo saulės“, - dalindamasi patartimi nepamiršo pridurti, kad vakare po saulės vonių reikia naudoti lydytą sviestą ir juo primaitinti odą.