Didelio masto pratybose dalyvavo pusantro tūkstančio karių, o jas stebėjo Lietuvos ir Lenkijos prezidentai. Gitanas Nausėda Lenkijai pasiūlė drauge kurti regioninį raketų paleidimo įrenginių HIMARS logistikos centrą, dalyvauti gynybos pirkimuose, o Andrzejus Duda patvirtino, kad šalyje greičiausiai bus dislokuojamas branduolinis ginklas.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Balandžio pabaigoje nuo Druskininkų iki Lazdijų pusantro tūkstančio NATO karių ir du šimtai įvairios karinės technikos dalyvavo pratybose.
Sprogimai, susišaudymai, virš galvų lekiantys naikintuvai – tokius vaizdus regėjo dzūkai, bet sako neišsigandę, iš anksto žinojo apie didelio masto karines pratybas:
„Lėktuvai tik kai pradėjo skraidyti, tai tas garsas toks baisus, tai pagalvojau, kad gerai, kad čia tik pratybos. O jeigu taip būtų, neduok Dieve, aišku, tai būtų labai nejauku.“
„Gražiai lėktuvai skraidė, nuotaiką pakėlė ir viskas. Važinėjo tai jie išvien. Važinėjo ir važinėjo.“
Nausėda siūlo kurti logistinį centą
Didžiulio masto pratybas penktadienį kartu stebėjo Lietuvos ir Lenkijos prezidentai. Jų tikslas – apginti strategiškai itin svarbų vadinamąjį Suvalkų koridorių, kad užpuolimo atveju neliktume atkirsti nuo sąjungininkių šalių.
Gitanas Nausėda po pokalbio su Lenkijos prezidentu Andžejumi Duda pareiškė siūlęs glaudžiau bendradarbiauti ir kurti regioninį logistinį centrą. Dvi šalys, anot Nausėdos, galėtų dalyvauti ir kovinių ginklų pirkimuose.
„Konkrečiai kalbėjome apie HIMARS sistemas, kadangi tiek Lietuva, tiek Lenkija ketina įsigyti šių sistemų. Jau įsigijo, tačiau ketina ateityje įsigyti dar daugiau. Ypatingai, turint omenyje, kad Lenkija turi planų gaminti amuniciją, mes norėtume bendradarbiauti“, – sakė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.
Lenkijos prezidentas patvirtino, kad šalis planuoja dislokuoti branduolinį ginklą. Apie tai Lenkija kalbėjo ir anksčiau. Esą poreikis dabar sustiprėjo dėl Rusijos agresijos. Anot Dudos, Rusija taktinį branduolinį ginklą laiko ir Baltarusijoje, ir Kaliningrado srityje.
„Rusija laužo tarptautinius susitarimus, tarptautines sutartis dėl branduolinio ginklo. Rusija paskirsto savo branduolinius ginklus, o mes tiktai atsakome į agresyvius Rusijos veiksmus. Rusijos argumentai, kad tai kelia grėsmę, yra Rusijos propaganda ir dezinformacija“, – tikino Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda.
Pratybos siunčia žinutę priešui
Suvalkų koridorius tapo saugesnis, kai į NATO įstojo Švedija ir Suomija, sako krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas. Esą atsirado galimybė gauti paramą per Baltijos jūrą. O tokios pratybos, anot ministro, svarbios ir dėl to, kad šalys agresorės pamatytų sąjungininkų vienybę.
„Sąveika tarp mūsų yra be galo svarbus dalykas. Ir kalbant apie Oršos planą, šios pratybos yra integrali šito plano dalis. Tai siunčia atgrasančią žinutę priešui – nekelkite čia kojos, žinome, kaip apsiginsime“, – kalbėjo Laurynas Kasčiūnas.
Karinėse pratybose Suvalkų koridoriaus prieigose dalyvavo kariai iš Lietuvos, Lenkijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Portugalijos.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio viršuje.
Mano klausimas uz kiek reikia ,, nematyti ,, juostu danguje ? Medikai, lakūnai, klerkai , gamtosauga ir tt ?