Ant pėsčiųjų tilto Kaune atvykę pareigūnai rankose laiko ne greičio matuoklį, bet vaizdo kamerą. Būtent šis aparatas reide taps pagrindiniu įrankiu, fiksuosiančiu pažeidėjus. Nuo tilto policininkai stebės kiekvieno automobilio vairuotoją ir žiūrės, ar saugos diržas vietoje, ir ar abi rankos laiko vairą, o ne telefoną. Kol policija gaudo pažeidėjus, vairuotojai neslepia, kad telefonu prie vairo naudojasi išties dažnai.
Vienas po kito riedantys transporto priemonių vairuotojai nė neįtaria, kad juos stebi akyla pareigūno akis, ir ne tik stebi, bet dar ir fotografuoja – kamera užfiksuoja viską. Pareigūnai pažeidėjų iškart nestabdo. Visiems nusikaltusiems pažeidimų protokolas su bauda bus atsiųstas į namus.
„Efektyvumas yra didesnis, negu kad sustabdžius automobilį. Kitas momentas – išvengiam susitarimo su policijos pareigūnu, nes, kaip žinom, vairuotojai dažniausiai bando susitarti, prašyti, kad paleistų, nebaustų ir panašiai“, - sako Kauno kelių policijos valdybos atstovas Andrius Bubulis.
Vairuotojai važiuodami ne tik kalba telefonu, tačiau aktyviai naršo internete, rašo trumpąsias žinutes. O tokių nusižengimų, pasak pareigūnų, kad ir kaip būtų gaila, vis daugėja. Tragiškai pasibaigusių eismo įvykių, kurių kaltininkas – telefonas, irgi netrūksta.
„Na, galbūt ir daugiau naršo, nes pastebėjau, kad prie sankryžų taip įnikę būna į telefonus, kad net nepamato, kada užsidega žalia šviesa. Automatiškai stabdomas taip eismas“, - pasakoja policijos rėmėjas Saulius Žiūrinskas.
Pareigūnai atskleidžia, kad sustabdžius vairuotoją, rankoje laikiusį telefoną, pasigirsta įvairiausių ir netgi komiškų pasiteisinimų, bandant išsisukti.
„Dažniausiai sako, kad nešnekėjau, bando rodyti kažkokias plyteles, kurios klijuojamos ant sienų, nes panašaus dydžio į telefoną, neva imitavo kažkokį žiūrėjimą tos plytelės ar laikymą tiesiog. Įvairių būna pasiteisinimų, kurie visiškai nelogiški”, - šypsosi A.Bubulis.
Per valandą, kai truko šis reidas, nustatytas dvidešimt vienas pažeidėjas. Kalbėję telefonu bus nubausti baudomis nuo šešiasdešimties iki devyniasdešimties eurų. Neprisisegusių saugos diržų laukia baudos nuo trisdešimties iki penkiasdešimties eurų.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.