Tyrėjai ne tik pažiūrėjo kiekvienos šalies oro taršos lygį, bet ir įvertino kiek darbo įdedama į kovą su klimato kaita.
Saudo Arabija teršia labiausiai
Saudo Arabija ir Kuveitas buvo pripažintos labiausiai Žemę teršiančiomis šalimis, kaip rašoma independent.
Saudo Arabija yra viena didžiausių naftos gamintojų pasaulyje, be to menkai prisideda prie atsinaujinančios energijos gavybos. Nors šioje šalyje oro sąlygos idealiai tinka saulės energijos gavybai. Eco Experts mini, kad tai rodo nepagarbą aplinkai ir gyventojų sveikatai.
Tuo tarpu Kinija iki 2020 metų siekia investuoti 292 milijardus svarų atsinaujinančios energijos tobulinimui, remiantis The Guardian.
Tai reiškia, kad nors šalies taršos lygis išlieka aukštas, šalis aktyviai ieško kelio į ekologiškesnę ateitį ir todėl reitinge yra žemiau.
Didžiausia tarša Europoje - Liuksemburge
Pati taršiausia Europos šalis buvo Liuksemburgas, kuris kenčia nuo didelė kaimyninių šalių taršos, įskaitant Vokietiją ir Belgiją. Jungtinė Karalystė toksiškiausių šalių sąraše užėmė 81-mą vietą, JAV sekėsi šiek tiek prasčiau, ji 66 -ta.
10 labiausiai teršiančių šalių buvo:
Saudo Arabija
Kuveitas
Kataras
Bahreinas
Jungtiniai Arabų Emyratai
Omanas
Turkmėnistanas
Libija
Kazachstanas
Trinidadas ir Tobagas
Atsižvelgiant į ataskaitą, mažiausiai teršiančios tautos buvo užfiksuotos Afrikos valstybėse. Tame tarpe yra Kenija, Mozambikas ir Etiopija. Taip yra todėl, kad industrializacijos trūkumas lėmė mažiau užterštą orą. Tačiau tyrime nebuvo atsižvelgta į vandens taršą, o Afrikoje tai labai žymi problema.