„Žemės ūkio sektorius, aplinkos apsaugos sektorius tai yra tai, ką šiandieną aš matau, kas yra blogiausia, per ketverius metus yra daugiausia padaryta žalos valstybėje. Tai mano patirtis ir mano žinios šiame sektorius galėtų prisidėti“, – žurnalistams po susitikimo su LSDP atstovais teigė R. Žemaitaitis.
„Ten kur mano žinios, kur mano patirtis yra stipriausia, kur aš galėčiau prisidėti. Jeigu bus apsispręsta koalicijoje, jeigu koalicijoje bus nuspręstas šitas dalykas, jeigu prezidentas patvirtina kandidatūrą, tai tokiu atveju važiuoja kiti procesai“, – akcentavo jis.
R. Žemaitaitis taip pat neslepia turįs ambiciją gauti bent 3 ministrų portfelius.
„Rinkėjai davė 20 vietų. Tai jeigu žiūrime kvotinę, proporcinę sistemą, tai gali būti nuo 3 iki 4 ministrų“, – teigė R. Žemaitaitis, įvardindamas ir sritis, į kurias partija galėtų pasiūlyti savo ministrus.
„Tai yra aplinkosauga, žemės ūkis, teisingumas, socialinė apsauga, Sveikatos apsaugos ministerija, Vidaus reikalų ministerija – tai yra tos sistemos, kur gali žmonės realizuoti savo darbą“, – sakė jis.
Į Seimo pirmininko postą nepretenduoja
Visgi pretenduoti į Seimo pirmininko postą R. Žemaitaitis tikina neketinantis.
„Aš, matyt, esu tas sveiko proto kairysis. Tai tikrai Žemaitaitis negalėtų tapti Seimo pirmininku, žinant, kad mano dar yra byla ir žinant tai, kad tarptautinėje bendruomenėje kai kurie asmenys nori primesti klišę, kad Žemaitaitis yra kažkoks blogis“, – sakė politikas.
„Tai Seimo pirmininku buvimas yra nenormalus. Ir, ko gero, tikėtis, kad sulaukčiau palaikymo... Matyt ne“, – pripažino jis.
Visgi kol kas, pasak jo, dėl galimybės dirbti valdančiojoje koalicijoje dar tik vyksta derybos.
„Pakalbėjome dar kartą apie programines nuostatas, pasižiūrėjome, kur mūsų tie programiniai tikslia sutampa, kur galėtume dar diskutuoti ir bus matyti jau rytoj, ko gero“, – sakė jis.
R. Žemaitaitis kartoja, kad savęs koalicijoje su Liberalų sąjūdžiu nematytų.
Politikas taip pat teigia kol kas negalįs atsakyti, ar tuo atveju, jeigu „Nemuno aušra“ nebūtų pakviesta į valdančiąją koaliciją, jo vadovaujama partija išreikštų palaikymą formuojamai Vyriausybei.
„Aš asmeniškai šiandien dienai, matyt, negaliu atsakyti, nes esu kolegialaus organo narys. Ir jeigu partija išreikš (palaikymą – ELTA), 20 Seimo narių priims sprendimą (...), tada mes jus tikrai informuosime“, – teigė politikas.
ELTA primena, kad tęsiantis diskusijoms dėl būsimos valdančiosios koalicijos, antradienį LSDP derybinė grupė susitiko su Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovais, vėliau įvyko susitikimas ir su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).
Visgi, ar pavyks suburti koaliciją kartu su „Vardan Lietuvos“ ir LVŽS – neaišku. Buvę bendražygiai – demokratų pirmininkas Saulius Skvernelis bei „valstiečių“ vadovas Ramūnas Karbauskis – dar iki rinkimų viešai vaidijosi ir neslėpė tarpusavio nesutarimų. Savo ruožtu antradienį „Vardan Lietuvos“ valdyba iškėlė tam tikrus lūkesčius būsimiems koalicijos partneriams, kurių, anot partijos pirmininko, LVŽS neatitinka.
LSDP su minėtomis partijomis yra pradėję derybas dėl būsimos koalicijos formavimo – konsultuotis politinių jėgų lyderiai sutarė dar rinkimų naktį. Tiesa, praėjusią savaitę LSDP prezidiumas nutarė inicijuoti konsultacijas ir su Liberalų sąjūdžiu bei „Nemuno aušra“. LSDP teikiamas kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas pranešė, kad su „Nemuno aušra“ susitiks trečiadienį, o su Liberalų sąjūdžiu – ketvirtadienį.
Naujajame Seime LSDP iškovojo 52 mandatus, „Vardan Lietuvos“ – 14, LVŽS – 8 vietas parlamente. Tuo metu „Nemuno aušra“ turės 20 atstovų Seime, liberalai – 12.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!