• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Respublika" toliau domėjosi, kaip Generalinėje prokuratūroje atrenkami pretendentai į vadovaujamus postus ir kokią atmosferą joje kuria naujojo vadovo Dariaus Valio vykdomos permainos.

REKLAMA
REKLAMA

Vakar rašėme, kad D.Valys realiausiu kandidatu į Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro pareigas pasirinko prokurorą Irmantą Mikelionį, nors šis, Karjeros komisijos vertinimu, iš 4 pretendentų buvo priešpaskutinis. Iš “Respublikos" turimų vertinimo protokolų matyti, kad nuo geriausiai - 74,8 balo - įvertinto Mindaugo Dūdos jis atsiliko 7,2 balo, o nuo antrą vietą užėmusio buvusio laikinojo generalinio prokuroro Raimondo Petrausko - 5,2 balo.

REKLAMA

Keista tai, kad pats D.Valys ir patvirtino naują tvarką, jog pretendentus į laisvas ar tapsiančias laisvas prokurorų pareigas vertintų Karjeros komisija, kurioje yra 5 nariai. Atrodo labai demokratiškai, tačiau demokratija tėra butaforinė, nes jau du kartus D.Valys Karjeros komisijos vertinimus ignoravo.

REKLAMA
REKLAMA

Tą pačią vasario 28-ąją komisija vertino ir 5 pretendentus į Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pareigas. Daugiausia balų - 72,8 - surinko tas pats R.Pet-rauskas. Tačiau D.Valys pasirinko beveik 3 balais žemiau įvertintą prokurorą Simoną Slapšinską.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininką Julių Sabatauską gerokai nustebino “demokratinės" permainos Generalinėje prokuratūroje.

„Nesiimu vertinti naujų komisijų. Gal jos reikalingos norint išvengti klaidingų sprendimų, kad būtų tam tikras kolegialumas, - svarstė J.Sabatauskas. - Yra dar ir kolegija, tačiau ir ji tik patariamasis organas. Sprendimus vis tiek priima generalinis prokuroras ir tai yra jo atsakomybė".

REKLAMA

Jo teigimu, įstatymu reglamentuojama tik teisėjų atranka, o dėl prokurorų skyrimo sprendžia vadovas.

„Bet, aišku, turėtų būti remiamasi objektyviais kriterijais. Juk tie žmonės, kurie siekia karjeros arba ateina dirbti į prokuratūrą, nori aiškumo ir skaidrumo, kaip ir kiekvienoje kitoje institucijoje. Jie turi teisę žinoti, kodėl jie tiko ar netiko konkrečioms pareigoms", - žaidimais demokratija Generalinėje prokuratūroje nesižavėjo Seimo narys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų