Kaip buvo nurodyta TS-LKD kvietime, trečiadienį 12 val. bendraminčiai galėjo ateiti pasveikinti profesoriaus prie jo namų Vilniuje.
Išėjęs pasitikti svečių, V. Landsbergis nestokojo gero humoro jausmo.
„Ar susitarėt iš anksto? Ar čia jums kas nors liepė ateiti?, – šyptelėjo jis. – Na, gerai, labai malonu jus matyti. Maniau, keli žmonės ateis, o dabar gražus būrelis.“
Pasveikinti profesoriaus atėjo ir Artūro Noviko džiazo ansamblis, kuris sukaktuvininkui skyrė kelias dainas.
Iš susirinkusiųjų V. Landsbergis sulaukė klausimo: koks gi jo didžiausias noras šiandien?
„Norėčiau, kad saulutė šviestų jūsų širdelėse. Tada ir man būtų smagu pasišildyti geroje kompanijoje. Tegul Jums gerai sekasi“, – bičiuliams sakė profesorius.
V. Landsbergis, kalbėdamas apie šių dienų realijas, linkėjo būti pakantesniems, atsakingiau žvelgti į savo gyvenimą.
„Toks yra nedėkingas, neaiškus laikas. Aš kartais pasakydavau žmonėms: o jūs esat tikri, kad rytoj neatskris Putino dronai?
Mes kartais kvailai ginčijamės, vieni kitus puldinėjam. Kai pažiūriu, kas Lietuvoje darosi... Kaip mielai vieni ant kitų varo. Visai lyg negalvotų, kad rytoj Putinas gali droną atsiųsti.
Reikėtų šiek tiek kitaip žiūrėti į savo gyvenimą ir atsakomybės štai prieš tokius žmones. Jeigu jie čia atsirado, reikia ką nors galvoti“, – į lietuvius kreipėsi V. Landsbergis.
Gimtadienio naktį pasidalijo eilėraščiu
Spalio 18 d. apie 2 val. nakties profesorius savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo eilėraščiu „Naktis ir vėjas“.
„Didelis didelis vėjo snukis
kažinko springo alsavo prarydamas orą
per visą juodąjį Purmalių lauką.
Ten
lukštenosi žmogus dar laukdamas aušros
pabusdamas į dieną.
Prisiminiau iš pakeleivių vėl
močiutę Gailiušienę
ir Joną Laugalį“, – rašė pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas.
Jubiliejaus proga sulaukė dovanos iš Ukrainos
Praėjusiais metais per savo 90-ajį jubiliejų profesorius atskleidė sugalvojęs norą ne tik sau, bet ir visai Lietuvai.
„Dar daugiau draugų“, – trumpai savo norą įvardijo profesorius.
Draugų V. Landsbergis linkėjo ne tik sau, bet Lietuvai: „Ir Lietuvai reikia draugų. Aš palinkėsiu, kad Lietuva su savimi susidraugautų. Būtų geriausia. Nebūtinai su manimi, bet su savimi“.
„Norėčiau, kad Lietuva šypsotųsi. Ji per dažnai būna surūgusi. <…> Tikiu ir tikiuosi matyti Lietuvą džiaugsmingą. Aplinkui visko yra, bet džiaugsmo reikia turėti su savimi. Nenusipirksi [džiaugsmo] čia krautuvėlėje, nenueisi į Sodrą ar pašalpų biurą, kad tau šiek tiek sušelptų. Būkime džiaugsmingi, džiaukimės gyvenimu. Gyvenimas vis dėlto yra didelis ir geras dalykas. Branginkime jį ir vienas kitą“, – Lietuvai linkėjo profesorius.
Praėjusiais metais popietę prie V. Landsbergio namų susirinkę bendraminčiai ir bičiuliai jam įteikė ypatingą dovaną – šalia namų esančioje plytelėje įliejo Ukrainos kariuomenės sunaikinto Rusijos tanko skeveldrą.
„Tai kaip simbolis, kad laisvė yra ir bus. Net jeigu ją šiandieną Ukrainoje temdo šėšėliai, ji visada bus apginta mūsų visų susitelkimu“, – kalbėjo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Vytautas Landsbergis – ne tik politikas
V. Landsbergis – ne tik politikas, bet ir meno, muzikos, kultūros istorikas, atsidavęs M. K. Čiurlionio gerbėjas per savo gyvenimą išleidęs beveik pusantro šimto knygų.
Gimė 1932 m. spalio 18 d. Kaune, architekto Vytauto Landsbergio-Žemkalnio ir akių gydytojos Onos Jablonskytės-Landsbergienės šeimoje. 1978-1990 m. – profesorius dirbo Lietuvos Muzikos Akademijoje. 1990 m. kovo 11 d. būdamas 57-erių V. Landsbergis išrinktas Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininku, vadovavo parlamento sesijai, kurioje paskelbta atkuriama Lietuvos Respublikos nepriklausomybė.
1991 m. spalio 2 d. Įsteigė Vytauto Landsbergio fondą – labdaringą organizaciją, kuri rūpinasi vaikų su negalia globa ir gydymu bei jaunais menininkais.
1991-ųjų rugsėjo 17-osios kalbą Jungtinėse Tautose, kuria pasauliui „grąžino“ Lietuvą, V. Landsbergis vėliau vadino vienu svarbiausių pasisakymų gyvenime. 1993 m. gegužės 1 d. įsteigiant Lietuvos konservatorių partiją – Tėvynės Sąjungą, išrinktas jos pirmininku.
2004-2014 m. – Europos Parlamento narys.
Vytauto Landsbergio žmona Gražina Ručytė-Landsbergienė – pianistė, buvo Lietuvos Muzikos Akademijos profesorė. Dvi dukros – Jūratė ir Birutė – muzikės. Sūnus Vytautas – literatas ir filmų režisierius.