Mūsų šalies vadovai ramina, jog tokių priemonių niekas nesiims, tačiau ekonomistai įspėja, kad padarinius ir mes tikrai pajusime. O verslą ar turto britų salyne turintys žmonės tikrai gali prarasti dalį pinigų.
Didžiosios Britanijos sprendimas palikti Europos Sąjungą sukėlė daug klausimų bei nerimo ir Lietuvoje.
Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius ramina, esą britai tikrai nesiims drastiškų priemonių ir visiems imigrantams lėktuvų bilietų atgal į tėvynę neišdalins.
„Tikiu, kad jiems joks poveikis nebus daromas ir toliau galės D. Britanijoje dirbti. Patys britai turėtų suprast, kad tai yra kvalifikuota darbo jėga, skatinanti ekonomiką. Gali tik būti sudarytos kitokios sąlygos atvykstantiems“, – aiškina A. Butkevičius.
Na, o šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė šiandien pasisakė labai trumpai, esą britų apsisprendimą reikia gerbti.
„Jungtinė Karalystė išliks ir yra svarbi Lietuvos saugumo ir ekonominė partnerė, o trumpuoju laikotarpiu Europos Sąjunga pajus šio sprendimo pasekmes, tačiau vėliau rasime bendrą Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės sugyvenimo modelį. Europos Sąjunga ne kartą išgyveno sunkiausius“, – pabrėžia šalies vadovė.
Visgi Europos Sąjungai sudie ištarusi Didžioji Britanija paveiks mūsų šalies ekonomiką. Ekonomikos ekspertai teigia, jog pirmiausia pasekmes pajus turto ar verslą salyne turintys tautiečiai. Pasak jų, per naktį smarkiai atpigęs svaras sumenkins ir eksportuotojų pajamas. Emigrantai į Lietuvą kasmet atsiunčia kelis milijardus eurų, o smukus svaro kursui nuvertės ir šį parama giminaičiams. Visai Lietuvai ypač svarbu, kaip britai sugebės susitarti su Europos Sąjunga dėl tolesnių prekybos ryšių, žmonių judėjimo.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.